February 6, 2023, 9:21 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহক সাক্ষাৎ মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালৰ, ৰাজ্যৰ কেইবাটাও বিষয়ত আলোচনা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 20, 2020
  • 138 Time View

গুৱাহাটীঃ ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহক দেওবাৰে নতুন দিল্লীস্থিত আৱাসত সাক্ষাৎ কৰি ৰাজ্যৰ কেইবাটাও বিষয় সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ মূলত অসম চুক্তিৰ ৬ নং দফা আৰু এনআৰচি প্ৰস্তুতকৰণ সন্দৰ্ভত গৃহ মন্ত্ৰীৰে আলোচনাত মিলিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱাল৷ আন হাতে মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে এটা টুইট কৰি কয় ‘‘মাননীয় গৃহমন্ত্ৰী শ্ৰী অমিত শ্বাহ ডাঙৰীয়াৰ সৈতে আজি নতুন দিল্লীত অসমৰ বিভিন্ন গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত ফলপ্ৰসূ আলোচনা কৰো। অসমৰ জনগণৰ প্ৰতি থকা শ্ৰদ্ধাপূৰ্বক আন্তৰিকতা আৰু সদ্ভাৱৰ বাবে তেখেতক কৃতজ্ঞতা জনালো।’’ বৈঠকত অসমৰ মুখ্য সচিব, ভাৰতৰ গৃহ সচিব উপস্থিত থাকে৷ আনহাতে একেটা দিনতে স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাও গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহক সাক্ষাৎ কৰে৷

বৈঠকৰ অন্তত মন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বিটিআৰ চুক্তি, ৬ জনগোষ্ঠীৰ জনজাতিকৰণ, এনআৰচি আৰু অসম চুক্তিৰ ৬নং দফা সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰা হয় বুলি কয়। বড়ো চুক্তি ৰূপায়নকে ধৰি ভিন্ন সমস্যা সন্দৰ্ভত ৰাজ্য-কেন্দ্ৰ চৰকাৰে মিলি কাম কৰাৰ লগতে ৬ জনগোষ্ঠীৰ জনজাতিকৰণ সন্দৰ্ভৰ মন্ত্ৰী গোটৰ প্ৰতিবেদন ১ মাহৰ ভিতৰত গৃহ মন্ত্ৰালয়ত দাখিল কৰিবলৈ গৃহমন্ত্ৰীয়ে নিৰ্দেশ দিয়া বুলি কয়৷ এনআৰচিৰ খৰছৰাৰ সীমান্তৰ জিলাত ২০ শতাংশ পুণৰীক্ষণ আৰু আন জিলাত ১০ শতাংশ পুণৰীক্ষণত ৰাজ্য চৰকাৰৰ প্ৰস্তাৱক কেন্দ্ৰ চৰকাৰে সমৰ্থন কৰাৰ লগতে অসম চুক্তিৰ ৬নং ৰূপায়ন সমিতিৰ প্ৰতিবেদন পৰীক্ষা কৰাৰ অন্তত কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰালয়ক অৰ্পণ কৰিব বুলি মত ব্যক্ত কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে