February 6, 2023, 8:46 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

কৃষি বিধেয়ক গৃহীত হোৱাৰ পিছতে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কলে, দেশৰ কৃষিখণ্ডৰ ইতিহাসৰ বিৰল মুহূৰ্ত

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 20, 2020
  • 104 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ কৃষকে ৰাজপথত বিদ্ৰোহ কৰি থকাৰ মাজতে ৰাজ্যসভাত দুখনকৈ কৃষি বিষয়ক বিধেয়ক ৰাজ্যসভাত গৃহীত হয় দেওবাৰে৷ বিৰোধীৰ হৈ-হাল্লাৰ মাজতে চৰকাৰে দেওবাৰে কৃষি বিধয়ক গৃহীত কৰি আইনৰ ৰূপ দিবলৈ পথ মুকলি কৰে৷ এই বিধেয়কক লৈ উপাধ্যক্ষৰ সন্মুখতে ৰাজ্যসভাৰ ‘হাউচ বুক’ ফালিছিল তৃণমুলৰ সাংসদে৷ তাৰ মাজতে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৃষি বিধেয়ক সদনত গৃহীত কৰে৷ ইতিমধ্যে লোকসভাত এই বিধেয়ক গৃহীত কৰিছে চৰকাৰে৷ বিৰোধী দলসমূহে ৰাজ্যসভাৰ উপাধ্যক্ষৰ বিৰুদ্ধে অনাস্থা প্ৰস্তাৱ আনিছে৷

ইপিনে ৰাজ্যসভাত কৃষি বিধেয়ক গৃহীত হোৱাৰ পিছতে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এয়া যুগান্তকাৰী মুহূৰ্ত বুলি কয়৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে দুটাকৈ টুইট কৰি কয় যে ভাৰতীয় কৃষি খণ্ডৰ ইতিহাসৰ এক বিৰল মুহূৰ্ত৷ সংসদত এই বিধেয়ক উত্থাপন কৰিব দিয়াৰ বাবে পৰিশ্ৰমি কৃষকক অভিনন্দন যাচিছো৷ এই বিধেয়ক কৃষি ক্ষেত্ৰত সম্পূৰ্ণ ৰূপান্তৰ ঘটাব বুলি আমি বিশ্বাসী৷ এই বিধেয়কে কেইবা কোটি কৃষকক ক্ষমতাশালী কৰিব৷ আমাৰ কৃষিখণ্ডত সাম্প্ৰতিক প্ৰযুক্তি খুবেই প্ৰয়োজন৷ এই বিধেয়ক গৃহীত হোৱাৰ পিছতে আমাৰ কৃষকে ভৱিষ্যৎ মুখী প্ৰযুক্তিক সহজেই ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব৷ এয়া স্বাগতম জনাবলগীয়া এক পদক্ষেপ বুলি কয় প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে৷

বিৰোধীৰ ব্যাপক হৈ-হাল্লাৰ পিছতে কাইলৈ পুৱা ৯ বজালৈ ৰাজ্যসভা স্থগিত ঘোষণা কৰা হয়৷ আজি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৃষি বিধেয়ক উত্থাপন কৰিবলৈ সদনৰ কাৰ্য সময় বৃদ্ধি কৰে৷ কিন্তু বিৰোধীয়ে কোনো আলোচনা নকৰাকৈয়ে সময় বৃদ্ধি কৰাত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰে৷ কেন্দ্ৰীয় কৃষি মন্ত্ৰী উপস্থিত থাকি বিৰোধীৰ প্ৰশ্ন উত্তৰ দি থকাৰ সময়তে কংগ্ৰেছ আৰু তৃণমূলৰ সাংসদসকলে ব্যাপক হৈ-হাল্লা কৰে৷

ইমানে নহয় একাংশ সাংসদে উপাধ্যক্ষৰ চকীৰ ওচৰলৈ গৈ মাইক টনা-আজোৰাৰ কৰাৰ লগতে ‘হাউচ বুক’ ফালি পেলাই তৃণমূলৰ সাংসদ ডিৰেক অব্ৰিয়ানে৷ ৰাজ্যসভাৰ ‘হাউচ বুক’ হাতত লৈ হাউচ বুকত থকা নিৰ্দেশনা দেখুৱাবলৈ উপাধ্যক্ষ হৰিবংশ নাৰায়ণ সিঙৰ ওচৰ চাপে৷ ৰাজ্যসভাৰ দিনটোৰ সময় সমাপ্ত হোৱাৰ পিছতো বিৰোধীৰ সৈতে আলোচনা নকৰাকৈ সময় বৃদ্ধি কৰাত হৈ-হাল্লা হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে