February 2, 2023, 1:16 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

কৃষক মুক্তিৰ কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বৰ বঙাইগাঁও ভ্ৰমণ, আপোচহীন আঞ্চলিক দল গঠনৰ ইংগিত

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 2, 2020
  • 98 Time View

বঙাইগাঁওঃ মঙলবাৰে কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ এটি কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিনিধি দল নামনি অসমৰ বঙাইগাঁও জিলা ভ্ৰমণ কৰে৷ সদ্য কাৰাগাৰৰ পৰা মুক্তি লাভ কৰা ধৈৰ্য্য কোঁৱৰ, বিতু সোণোৱালসহ কেইবাগৰাকী কেন্দ্ৰীয় নেতাই বঙাইগাঁও জিলা ভ্ৰমণ কৰি একপ্ৰকাৰ আগন্তুক নিৰ্বাচনৰ প্ৰস্তুতি সন্দৰ্ভত কুচকাৱাজ চলোৱাৰ ইংগিত প্ৰদান কৰে৷

ৰাজনৈতিক কুচকাৱাজ আৰম্ভ কৰি ৰাজ্যৰ সাম্প্ৰতিক ৰাজনৈতিক পৰিস্থিতিক লৈ বঙাইগাঁৱত কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন বিৰোধী আন্দোলন অধিক তীব্ৰতৰ কৰি বিজেপিক উৎখাতৰ কুচকাৱাজ আৰম্ভ কৰাৰ ইংগিত প্ৰদান কৰিছে৷

মঙলবাৰে বঙাইগাঁৱৰ বীৰঝৰা ৰাজহুৱা পুথিভঁৰালত অনুষ্ঠিত হয় কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ কাৰ্যকৰী সভা৷ সভাৰ পূৰ্বে সংগঠনটোৰ কেন্দ্ৰীয় যুটীয়া সম্পাদক ধৈৰ্য্য কোঁৱৰে অসমৰ জাতীয় জীৱনৰ সমস্যাক লৈ কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে সকলোৰে লগত ঐক্যবদ্ধ হৈ আপোচহীন আঞ্চলিক ৰাজনৈতিক দল গঠনৰ দিশে আগবাঢ়িছে বুলি কয়।

এই সম্পৰ্কত জাতীয় দল সংগঠনৰে আলোচনা অব্যাহত ৰাখিছে বুলি সদৰি কৰে কৃষক নেতাগৰাকীয়ে৷ কৃষক মুক্তিৰ ৰাজনৈতিক দল গঠনৰ কুচকাৱাজ চলোৱাৰ পিছতে বিজেপি একপ্ৰকাৰ শংকিত হৈ পৰিছে বুলি কয় কোঁৱৰে। যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিক বদনাম কৰিবৰ বাবে বিজেপিত যোগদানৰ নাটক ৰচনা কৰিছে বুলিও সংবাদ মাধ্যমৰ আগত মন্তব্য প্ৰকাশ কৰে ধৈৰ্য্য কোঁৱৰে। সভাত উপস্থিত থাকে মানস কোঁৱৰ, মুকুট ডেকা, হুছেইন মহম্মদ চাহজাহান, লোচন শ্যাম গোহাঁই, অনিল বড়ো, ৰাতুল হুছেইন আদি৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে