February 2, 2023, 3:49 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

কৃষকৰ পেটত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা পুতি প্ৰশাসনৰ ৰোষত চিত্ৰশিল্পী প্ৰাঞ্জল…

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 27, 2020
  • 103 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৃষকৰ ওপৰত জোৰ জুলুমকৈ জাপি দিয়া ৩খনকৈ কৃষক বিৰোধী আইনৰ বিৰুদ্ধে দেশজুৰি অব্যাহত আছে প্ৰতিবাদ। দেশৰ মূল শক্তি কৃষকৰ ওপৰত চৰকাৰে শোধোৱা এই মাধমাৰৰ দৃশ্যকে তুলিকাত ফুটাই তুলিছিল গোলাঘাটৰ এগৰাকী চিত্ৰশিল্পী, শিক্ষক প্ৰাঞ্জল পায়েঙে। এখন ৰুক্ষ চিৰাল ফাঁট মেলা পথাৰত জাতীয় পতাকাৰে বিদ্ধ এজন দৰিদ্ৰ কৃষকৰ এই ফটোখনৰ নাম দিয়া হৈছিল ‘অন্নদাতা’।

চিত্ৰ শিল্পীজনে নিজৰ ফেচবুক একাউণ্টত এই ফটোখন আপলোড কৰাৰ পিছতে কৃষকৰ সমৰ্থনত থিয় হৈ বহুজনেই এই ফটোখন শ্বেয়াৰ কৰে। যাৰ বাবে অতি কম সময়ৰ ভিতৰতে এই ফটোখন ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰে। কৃষকৰ সমৰ্থনৰ প্ৰতীকৰূপে ব্যৱহাৰ কৰা হয় এই ফটোখন।

কিন্তু এই ফটোখন ‘আপত্তিজনক’ আখ্যা দি নিষিদ্ধ ঘোষণা কৰা হৈছে গোলাঘাট জিলাত। গোলাঘাট আৰক্ষীয়ে ফটো খন নিষিদ্ধ ঘোষণা কৰাৰ উপৰিও চিত্ৰশিল্পী প্ৰাঞ্জল পায়েঙক কৈফিয়ৎ তলৱ কৰিবলৈ মাতি পঠিয়ায় কাৰ্যালয়লৈ। তাৰ পিছত ফেচবুক টাইমলাইনৰ পৰা ফটোখন ডিলিট কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হয় পায়েঙক।

কৃষকৰ দুখ, যন্ত্ৰনাক তুলিকাত ফুটাই তোলা ‘অন্নদাতা’ কিহৰ ভিত্তিত আপত্তিজনক হ’ল? সেই প্ৰশ্ন এতিয়া হাজাৰজনে সুধিলেও উত্তৰ দিব পৰা নাই গোলাঘাট জিলা প্ৰশাসনে। যাৰ বাবে এতিয়া গোলাঘাটত ফটোখন নিষিদ্ধ কৰাৰ বিৰুদ্ধে মাত মাতিছে ৰাজ্যৰ বিদ্ব্যৎ মহলে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে