February 1, 2023, 1:28 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

‘কা’ আন্দোলনৰ ছহীদৰ বাসগৃহত ন-কংগ্ৰেছী শিল্পী

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 30, 2020
  • 103 Time View

বজালীঃ ‘কা’ আন্দোলনৰ সময়ত গুৱাহাটীত ছহিদ হোৱা বজালীৰ হলংবাৰী নিবাসী আব্দুল হালিমৰ ঘৰত দেওবাৰে উপস্থিত হয় কেইবাজনো শিল্পী৷ এই সকলৰ ভিতৰত কণ্ঠ শিল্পী বাবু বৰুৱা,অজয় ফুকন, নেকিব আহমেদ,দিগন্ত ভুষণ বৰ্মণ ,তান্না দেবৰাজ, নেকিব আদিকে ধৰি বহুকেইজন শিল্পী৷ শিল্পী সকলৰ সজাতি দলটোৱে ছহীদ গৰাকীৰ পিতৃ মাতৃৰ খবৰ লোৱাৰ লগতে ছহীদ গৰাকীলৈ শ্ৰদ্বাঞ্জলি নিবেদন কৰি অসমীয়া জাতিক ধ্বংসৰ মুখলৈ ঠেলি দিয়া ‘কা’ আইন আমি কেতিয়াও নামানো বুলি শ্লোগান প্ৰদান কৰি আঞ্চলটো আকাশ বতাহ মুখৰিত কৰে৷ ‘কা’ আন্দোলনৰ সময়ত ছহীদ হোৱা অসমৰ পাছ গৰাকী ছহীদৰ পৰিয়ালক চৰকাৰৰ তথা বিজেপি দলে কোনো ধৰণৰ খবৰ নোলোৱাত ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰে শিল্পী অজয় ফুকনে৷ কিন্তু ইয়াৰ বিপৰীতে কংগ্ৰছ দলে ছহীদ পৰিয়ালক যথেষ্ঠ পৰিমানে সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰি আহিছে বুলি জানিবলৈ দিয়ে ৷ আনহাতে ছহীদৰ কেঁচা তেজৰ মূল্য এদিন এই বিজেপি চৰকাৰে ভৰিব লাগিব বুলি সংবাদ মাধ্যমক জানিবলৈ দিয়ে আৰু একাংশ সতীৰ্থই সুবিধাবাদী ৰাজনীতিৰ আশ্ৰয় লোৱাৰ বাবে অসমীয়া ৰাইজে তেওঁলোকক কেতিয়াও ক্ষমা নকৰো বুলিও জানিবলৈ দিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে