January 30, 2023, 9:25 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

কাশ্মীৰ ফাইলঃ কাশ্মীৰি লেখক জাভেদ বেগে কাশ্মীৰী পণ্ডিতসকলৰ ওচৰত ক্ষমা খোজে

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 20, 2022
  • 167 Time View

কাশ্মীৰ ফাইলছ চলচ্চিত্ৰখনে শেহতীয়াকৈ শিৰোনাম দখল কৰিছে। কাশ্মীৰি পণ্ডিতৰ ওপৰত হোৱা নিৰ্যাতন আৰু পলায়নৰ বেদনাক লৈ বিবেক অগ্নিহোত্ৰীয়ে ছবিখন নিৰ্মাণ কৰিছে। বিভিন্ন ৰাজ্যই চিনেমাখনৰ কৰ মুক্ত কৰিছে৷ ইয়াৰ মাজতে কাশ্মীৰি লেখকৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত দিয়া এটা পোষ্ট শ্বেয়াৰ কৰিছে আৰু কাশ্মীৰি পণ্ডিতসকলৰ ওচৰত ক্ষমা বিচাৰিছে। জাভেদ বেইগ নামৰ কাশ্মীৰি লেখকজনে স্বীকাৰ কৰি তয় যে সেই সময়খিনি অতি ভয়াৱহ আছিল৷ য’ত বহু অপৰাধ সংঘটিত হৈছিল আৰু ইয়াৰ সাক্ষীও হৈছিলো।

জাভেদ বেগে এটা পোষ্ট শ্বেয়াৰ কৰি লিখে যে পূৰ্বপুৰুষসকলে কৰা ভুলবোৰ আজিৰ যুৱক-যুৱতীসকলে স্বীকাৰ কৰা উচিত। জাভেদ বেগে আৰু কয় যে কাশ্মীৰি পণ্ডিতসকল হত্যা কৰা আমাৰ নিজৰ বসতি আমাৰ নিজৰ ঘৰৰ মানুহ আছিল। কাশ্মীৰি পণ্ডিতসকলৰ অস্তিত্ব আমাৰে। কাশ্মীৰি পণ্ডিতসকল আমাৰ তেজ আৰু আমাৰ নিজৰ সম্প্ৰদায়।

নিজ চিন্তাধাৰাৰ এটা ভিডিঅ’ শ্বেয়াৰ কৰি কাশ্মীৰি পণ্ডিতৰ বলপূৰ্বক প্ৰস্থানৰ দুৰ্ভাগ্যজনক দুৰ্ঘটনা সন্দৰ্ভত তেওঁৰ মতামত ব্যক্ত কৰি কাশ্মীৰি নিউজ চেনেল এটাৰ সৈতে কথা কয়। বেগে এইটোও স্পষ্টকৈ কৰি কয় যে কাশ্মীৰি মুছলমানসকলে স্বাধীনতাৰ নামত হাতত অস্ত্ৰ তুলি লৈছে৷ এক প্ৰচাৰ নহয়, বাস্তৱ। সত্য সদায়ে সঁচা, কোনোবাই কওঁক বা নকওঁক। মই আপোনাক কওঁ যে কাশ্মীৰ ফাইলৰ চলচ্চিত্ৰখন বহু ৰাজ্যত কৰমুক্ত কৰা হৈছে। একে সময়তে, প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী, গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহকে ধৰি বহু বিজেপি নেতাই ছবিখনক যথেষ্ট প্ৰশংসা কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে