February 6, 2023, 9:02 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

কাশ্মীৰী পণ্ডিতৰ প্ৰতিবাদ অব্যাহতঃ বিমান বন্দৰত ভিৰ কৰাৰ বাতৰি অস্বীকাৰ, ডোভাল-শ্বাহৰ বৈঠক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 2, 2022
  • 39 Time View

শ্ৰীনগৰঃ বৃহস্পতিবাৰে শ্ৰীনগৰত বিশেষ ধৰ্মাৱলম্বি লোকক লক্ষ্য হত্যাৰ পিছতে শ শ কাশ্মীৰী পণ্ডিতে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। বিশেষকৈ কাশ্মীৰী পণ্ডিত সম্প্ৰদায়ৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে উপত্যকা ত্যাগ কৰাৰ লগতে জম্মুলৈ পলায়নৰ ভাবুকি দি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ চাকৰি পেকেজ পৰিকল্পনা বিফল কৰাৰ ভাবুকি দিয়ে প্ৰতিবাদকাৰীয়ে।

প্ৰতিবাদকাৰী কাশ্মীৰী পণ্ডিতসকলে উপত্যকা এৰি যোৱাৰ কথা কয়। আজি ৰাজস্থানৰ এজন বেংক মেনেজাৰক কুলগামত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ যোৱা তিনি দিনত হিন্দুসকলৰ ওপৰত দ্বিতীয় আক্ৰমণ। তিনি সপ্তাহ ধৰি শ্ৰীনগৰত প্ৰতিবাদৰ নেতৃত্ব দি থকা অমিত কৌলে শ্ৰীনগৰ-জম্মু ঘাইপথৰ পৰা এখন ফটো শ্বেয়াৰ কৰে আৰু এনডিটিভিক কয় যে ৰামবান জিলাৰ ৰামচু পাৰ হৈ আজি সন্ধিয়া জম্মুত উপস্থিত হৈছে বহু লোক। নিজ স্থান এৰি যোৱাত বাধা দিবলৈ কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চল প্ৰশাসনে বেৰিকেড স্থাপন কৰে আৰু পৰিবহন গেট বন্ধ কৰি দিয়ে।

যোৱা মাহত বুদগামত দণ্ডাধীশৰ কাৰ্যালয়ৰ ভিতৰত কাশ্মীৰী পণ্ডিত ৰাহুল ভাট নামৰ এজন কাশ্মীৰী পণ্ডিতক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ পিছৰে পৰা নিৰন্তৰ প্ৰতিবাদ হৈ আহিছে। একে সময়তে শ্ৰীনগৰ বিমানবন্দৰত কাশ্মীৰী পণ্ডিতসকল বৃহৎ সংখ্যাত বাহিৰলৈ যোৱাৰ উৰাবাতৰি অস্বীকাৰ কৰিছে বিমানবন্দৰ কৰ্তৃপক্ষই।

বিমানবন্দৰ কৰ্তৃপক্ষই অফিচিয়েল হেণ্ডেলৰ পৰা টুইট কৰি আমি এই উৰাবাতৰিটো অস্বীকাৰ কৰিছো বুলি কয়। আমি দৈনিক ১৬ হাজাৰ পৰা ১৮ হাজাৰ যাত্ৰী নিয়ন্ত্ৰণ কৰো। আজিও যাত্ৰীৰ সংখ্যা একেই আছে। উৰাবাতৰি দৰে বিমান বন্দৰত সংখ্যালঘু সম্প্ৰদায়ৰ বৃহৎ ভিৰ নাই। অনুগ্ৰহ কৰি এনে উৰাবাতৰি বিয়পাই নিদিব বুলি কয় বিমানবন্দৰ কৰ্তৃপক্ষই৷

ৰাষ্ট্ৰীয় নিৰাপত্তা উপদেষ্টা অজিত ডোভালে কাশ্মীৰৰ পৰিস্থিতি পৰ্যালোচনা কৰিবলৈ দিল্লীত গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহক সাক্ষাৎ কৰে। শ্বাহে কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলৰ লেফটেনেণ্ট গভৰ্ণৰ মনোজ সিনহাকো বৈঠকৰ বাবে দিল্লীলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰিছে। গৃহমন্ত্ৰীয়ে গভৰ্ণৰ মনোজ সিনহাকো সুধিব পাৰে যে কেন্দ্ৰই ইমান প্ৰচেষ্টা কৰাৰ পিছতো প্ৰশাসনে উপত্যকাৰ হিন্দু সম্প্ৰদায়ক নিৰাপত্তাৰ আশ্বাস দিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই কিয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে