August 8, 2022, 10:33 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 28, 2022
  • 17 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ চলিত বৰ্ষৰ দ্বিতীয়খন বৈঠক মঙলবাৰে অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত সিদ্বাৰ্থ গোস্বামীৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত হয়। অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত গৰাকীয়ে আদৰণি ভাষণেৰে আৰম্ভ কৰা বৈঠকত সমিতিৰ সদস্য-সচিব তথা জিলা পৰিবহণ বিষয়া ৰূপজ্যোতি কলিতাই বৈঠকৰ উদ্দেশ্য বাখ্যা আগবঢ়ায়। জিলা পৰিবহণ বিষয়া গৰাকীয়ে জিলাখনত পথ দুৰ্ঘটনা এই বছৰত ২০ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে বুলি মন্তব্য প্ৰদান কৰে।

উক্ত অনুষ্ঠানটিত নতুন নিৰ্দেশনা অনুসৰি লোক নিৰ্মাণ বিভাগৰ অধীক্ষক অভিযন্তা অথবা কাৰ্যবাহী অভিযন্তাক সদস্য-সচিব হিচাপে লৈ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিখন পুনৰ গঠন কৰা সম্পৰ্কে আলোচনা কৰা হয়। এই সম্পৰ্কত প্ৰযোজনীয় জাননী জাৰি কৰাৰ পদক্ষেপ লবলৈ অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত গোস্বামীয়ে নিৰ্দেশ দিয়ে। বৈঠকত ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাই পথ সংযোগী উপ-পথত প্ৰয়োজনীয় গতিৰোধক, নিৰ্দেশনা ফলক, ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাই পথৰ সমীপৱৰ্তী বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় সমূহৰ পথ সুৰক্ষাৰ ব্যাৱস্থাপনা, বিদ্যালয়ৰ বাছ সমূহত চি চি টি ভি কে ধৰি প্ৰয়োজনীয় সা-সুবিধা সন্নিৱিষ্টকৰণৰ নিৰীক্ষণৰ প্ৰতিবেদন ইত্যাদি বিষয় সমূহৰ ওপৰত বিতং আলোচনা কৰা হয়। লগতে ভাৰতীয় খাদ্য নিগমৰ সামগ্ৰী কঢ়িওৱা ট্ৰাকৰ উপযুক্ত পাৰ্কিংৰ ব্যৱস্থাপনা সম্পৰ্কত আলোচনা কৰা হয় আৰু এই দিশত প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ গ্ৰহণৰ পোষকতা কৰা হয়। স্বাস্থ্য বিভাগৰ যুটীয়া সঞ্চালক, এন এইছ এ আই, লোক নিৰ্মাণ, আৰক্ষী ইত্যাদি বিভাগৰ জেষ্ঠ বিষয়া সকল উপস্থিতত সুকলমে বৈঠকখনৰ সমাপ্তি হ’য়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে