January 30, 2023, 7:36 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

কামপুৰৰ যুৱ অভিনেতা ভগৱান দাসৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 26, 2022
  • 100 Time View

কামপুৰৰ যুৱ অভিনেতা তথা সৰবৰহী যুৱক ভগৱান দাস (ভোলা)ৰ এক বাইক দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈ আজি গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত পৰলোকপ্ৰাপ্তি ঘটাত কামপুৰ অঞ্চলত গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰিছে। যুৱ অভিনেতা জন যোৱা নিশা নিজঘৰ দেৱনাৰিকলীলৈ গৈ থকা সময়ত বাইক দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হোৱাত সংকটজনক অৱস্থাত উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে গুৱাহাটীলৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়। অতি খুহুতীয়া স্বভাৱৰ তথা ৰাইজৰ মাজত ‘ভোলা’ নামেৰে পৰিচিত ভগৱান দাস ইউটিউবত U D Entertainment চেনেলৰ সফল অভিনেতা আছিল। কামপুৰ চিনেমা হলৰ ওচৰৰ ‘নৱনীতা’ হোটেলৰ স্বত্বাধিকাৰী ভগৱান দাসে সৰু কালৰে পৰা অসমীয়া ভাওনা, নাটক, ধাৰাবাহিক আদিত মনপৰশা অভিনয় কৰি ৰাইজৰ মাজত জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰিছিল। যুৱ অভিনেতা জনৰ মৃত্যুৰ খৱৰ পোৱাৰ পিছতে কামপুৰ অঞ্চলৰ বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে। ৪৫ বছৰীয়া ভগৱান দাসে মৃত্যুৰ সময়ত পত্নীসহ এজন পুত্ৰ আৰু দুগৰাকী কন্যা ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায়। গুৱাহাটীত হোৱা আন এক পৃথক দুৰ্ঘটনাত কামপুৰ তেতেলীসৰাৰ কৰুণাময় দাস ওৰফে দিগন্ত দাসৰ আজি মৃত্যু হয় বুলি জানিব পৰা গৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে