February 1, 2023, 1:22 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

কামপুৰত বান বিধ্বস্ত অঞ্চলত বিনামূলীয়া স্বাস্থ্য শিবিৰৰ আয়োজন

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, July 26, 2022
  • 33 Time View

ডিজিটেল সংবাদ, নগাঁও-গুৱাহাটীৰ আগশাৰী চিকিৎসা সেৱাৰ অন্যতম চিকিৎসালয় এপল’ হাস্পতালৰ উদ্যোগত নগাঁও জিলাৰ কামপুৰ ৰাজহ চক্ৰৰ অন্তৰ্গত আটিগাঁৱৰ বান বিধ্বস্ত অঞ্চলত স্বাস্থ্য শিবিৰৰ আয়োজন কৰা হয় । শিবিৰত চিকিৎসালয়খনৰ মেডিচিন বিশেষজ্ঞ, গেষ্ট্ৰ’, শিশুৰোগ আৰু প্ৰসূতি ৰোগ বিশেষজ্ঞ চিকিৎসকে বিনামূলীয়াকৈ চিকিৎসা সেৱা প্ৰদান কৰাৰ লগতে প্ৰায় ২৫০ টা পৰিয়ালৰ মাজত বিনামূলীয়াকৈ ঔষধ বিতৰণ কৰে ৷ উল্লেখযোগ্য যে, চলিত বৰ্ষত দুটাকৈ বানত অতি বেয়াকৈ ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা নগাঁও জিলাৰ কামপুৰ ৰাজহ চক্ৰ, নগাঁও সদৰ ৰাজহ চক্ৰ আৰু ৰহা ৰাজহ চক্ৰৰ বিস্তীৰ্ণ অঞ্চলত শেহতীয়াকৈ বিভিন্ন ৰোগৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ ঘটিছে ৷ ইতিমধ্যে অসম চৰকাৰৰ স্বাস্থ্য বিভাগে বিশেষ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰাৰ সমান্তৰালভাৱে একাংশ অনুষ্ঠান- প্ৰতিষ্ঠানে উক্ত বানৰ কবলত পৰা অঞ্চল সমূহত খাদ্য-সামগ্ৰী তথা ঔষধ আদিৰ যোগান ধৰি আহিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে