February 2, 2023, 4:57 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

কামপুৰত ড০ জগদীগ পাটগিৰিসহ ২৫ জনক বঁটাসহ গ্ৰাম্য শিৰোৰত্ন বঁটা প্ৰদান

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 12, 2022
  • 45 Time View

কামপুৰঃ আজি কামপুৰত অসম গৰীয়সী পুথি সংৰক্ষণ আৰু সাহিত্য-সংস্কৃতি বিকাশ, অসম, গৰীয়সী পুথি সংৰক্ষণ আৰু সাহিত্য-সংস্কৃতি বিকাশ মঞ্চই কামপুৰত গ্ৰাম্য শিৰোৰত্ন বঁটা প্ৰদানৰ লগতে বিশেষ সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰে। ২০০৮ চনত প্ৰতিষ্ঠিত অসম গৰীয়সী পুথি সংৰক্ষণ আৰু সাহিত্য-সংস্কৃতি বিকাশ মঞ্চ, পশ্চিম কাৰবি আলং(অসম)য়ে কামপুৰৰ স্বৰাজ ভৱনত আয়োজন কৰা অনুষ্ঠানত অসমৰ সাহিত্য-সংস্কৃতি-সুকুমাৰ কলা স্থাপত্য ভাস্কৰ্য সমাজ সংগঠক আৰু সাংবাদিকতা আদিৰ দিশত সমাজলৈ বৰঙণি আগবঢ়োৱা ২৫ গৰাকী ব্যক্তিলৈ গ্ৰাম্য শিৰোৰত্ন বঁটা প্ৰদান কৰে। অনুষ্ঠানটোত অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সম্পাদক ড০ জগদীশ পাটগিৰি; সাংবিদক ৰূপ জ্যোতি ভূঞা; বিশিষ্ট সমাজসেৱক, লেখক তথা অসমীয়া গহণা শিল্পী উৎপল বণিয়াকে ধৰি ২৫ গৰাকী অসমৰ বৰেণ্য ব্যক্তিক ‘অসম গ্ৰাম্য শিৰোৰত্ন বঁটাৰে’ বিভূষিত কৰে। এই সভাত সভাখনত উপস্থিত থাকে কামপুৰ মহাবিদ্যালয়ৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ সভাৰাম মজুমদাৰ; শ্ৰী মম্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ কামপুৰ শাখাৰ সভাপতি স্বৰাজ মোহন বৰা, লিখশ প্ৰমোদ বৰা, কামপুৰ কবি সন্মিলনৰ উপদেষ্টা প্ৰবীণ শৰ্মা, কামপুৰ আঞ্চলিক কবি সন্মিলনৰ সভাপতি গুণ কাকতি, মাজুলীৰ সত্ৰীয়া সংস্কৃতিৰ সাধক দেৱেন চন্দ্ৰ ভূঞা আদি। সভাখনৰ সভাপতিত্ব কৰে গৰীয়সী পুথি সংৰক্ষণ আৰু সাহিত্য-সংস্কৃতি বিকাশ মঞ্চ, অসমৰ সভাপতি সভাৰাম বৰাই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে