May 25, 2022, 12:45 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

কানাডাৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ট্ৰুডুক নিষিদ্ধ ঘোষণা ৰাছিয়াৰঃ ৩০০ কেনেডিয়ানক ৰাছিয়াত প্ৰৱেশত নিষেধাজ্ঞা

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 15, 2022
  • 49 Time View

যুদ্ধৰ ২০টা দিন পাৰ হোৱাৰ পিছতে আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জ’বাইদেনৰ লগতে কানাডাৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী জাষ্টিন ট্ৰুডুক ৰাছিয়াই নিষিদ্ধ কৰিছে৷ ৰাছিয়াই কানাডাৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী জাষ্টিন ট্ৰুডোৰ লগতে বৈদেশিক মন্ত্ৰী মেলানিয়া জোলি, প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী অনিতা আনন্দ আৰু প্ৰায় সকলো সাংসদকে ধৰি ৩০০ তকৈও অধিক কেনেডিয়ানক ৰাছিয়াত প্ৰৱেশত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰিছে ৰাছিয়াই৷ ইউক্ৰেইনক কানাডাই সমৰ্থন কৰাত এই সিদ্ধান্ত লৈছে ৰাছিয়াৰ চৰকাৰে৷ এতিয়াৰ পৰা ৰাষ্ট্ৰপতি জ’ বাইদেনৰ লগতে কানাডাৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী জাষ্টিন ট্ৰুডুই ৰাছিয়া ভ্ৰমণ কৰিব নোৱাৰিব৷ বাইদেন আৰু কেইবাজনো শীৰ্ষ আমেৰিকাৰ নাগৰিকক নিষিদ্ধ কৰিছে৷ ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে যুদ্ধ চলি থকাৰ মাজতে বৃহৎ সিদ্ধান্ত ৰাছিয়াৰ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে