August 8, 2022, 10:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 29, 2022
  • 17 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ উদয়পুৰৰ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ ঘোষণা NIAক প্ৰদান কৰা হৈছে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বিষয়টোত উদ্বিগ্নতা প্ৰকাশ কৰি দোষীক উচিত শাস্তি প্ৰদান কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷
কংগ্ৰেছ শাসিত ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটেও দোষীক শাস্তি প্ৰদানৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷
কানহায়ালাল নামৰ দৰ্জী জনে সামাজিক মাধ্যমৰ যোগেদি পূৰ্বেই ভাবুকি লাভ কৰি আহিছিল৷ মৃত্যুৰ বাবে লাভ কৰা ভাবুকিৰ বাবে তেওঁ ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠান বন্ধ ৰাখিছিল৷
আজি কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে কানহায়ালালৰ হত্যাকাণ্ডৰ NIA ক তদন্ত ঘোষণা কৰিছে লগতে কোনো আন্তৰাষ্ট্ৰীয় সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জড়িত আছে নেকি সেইলৈ পৰ্যালোচনা কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷

ইতিমধ্যে হত্যাকাৰী গোছ মহম্মদ আৰু ৰিয়াজ আখটাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে৷ ৰাজস্থানৰ SIT (Special Investigation Team) য়ে সমগ্ৰ ঘটনা নিজাকৈ তদন্তৰ ঘোষণা কৰিছে৷ IGP প্ৰফুল্ল কুমাৰেও নিজাকৈ ঘটনাৰ সন্দৰ্ভত চোৱাচিতা কৰিছে৷ এই ঘটনাৰ পিছতেই উদয়পুৰত সাধ্য আইন ঘোষণা কৰা হৈছে ৷

ইফালে কানহায়ালাল নামৰ দৰ্জী জনক বিতৰ্কিত তথ্য সামাজিক মাধ্যমত প্ৰচাৰ কৰা বাবে ১০ জুনত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল আৰু ১৫ জুনত জামিনত মুক্তি লাভ কৰিছিল৷
ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে মৃত কানহায়ালালৰ পৰিয়ালক ৩১ লাখ টকা দিয়াৰ ঘোষণা কৰিছে, লগতে জনসাধাৰণক ৰাজ্যখনত শান্তি বৰ্তাই ৰখাৰ আহ্বান জনাইছে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে