February 2, 2023, 10:37 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 29, 2022
  • 33 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ উদয়পুৰৰ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ ঘোষণা NIAক প্ৰদান কৰা হৈছে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বিষয়টোত উদ্বিগ্নতা প্ৰকাশ কৰি দোষীক উচিত শাস্তি প্ৰদান কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷
কংগ্ৰেছ শাসিত ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটেও দোষীক শাস্তি প্ৰদানৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷
কানহায়ালাল নামৰ দৰ্জী জনে সামাজিক মাধ্যমৰ যোগেদি পূৰ্বেই ভাবুকি লাভ কৰি আহিছিল৷ মৃত্যুৰ বাবে লাভ কৰা ভাবুকিৰ বাবে তেওঁ ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠান বন্ধ ৰাখিছিল৷
আজি কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে কানহায়ালালৰ হত্যাকাণ্ডৰ NIA ক তদন্ত ঘোষণা কৰিছে লগতে কোনো আন্তৰাষ্ট্ৰীয় সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জড়িত আছে নেকি সেইলৈ পৰ্যালোচনা কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে৷

ইতিমধ্যে হত্যাকাৰী গোছ মহম্মদ আৰু ৰিয়াজ আখটাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে৷ ৰাজস্থানৰ SIT (Special Investigation Team) য়ে সমগ্ৰ ঘটনা নিজাকৈ তদন্তৰ ঘোষণা কৰিছে৷ IGP প্ৰফুল্ল কুমাৰেও নিজাকৈ ঘটনাৰ সন্দৰ্ভত চোৱাচিতা কৰিছে৷ এই ঘটনাৰ পিছতেই উদয়পুৰত সাধ্য আইন ঘোষণা কৰা হৈছে ৷

ইফালে কানহায়ালাল নামৰ দৰ্জী জনক বিতৰ্কিত তথ্য সামাজিক মাধ্যমত প্ৰচাৰ কৰা বাবে ১০ জুনত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল আৰু ১৫ জুনত জামিনত মুক্তি লাভ কৰিছিল৷
ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে মৃত কানহায়ালালৰ পৰিয়ালক ৩১ লাখ টকা দিয়াৰ ঘোষণা কৰিছে, লগতে জনসাধাৰণক ৰাজ্যখনত শান্তি বৰ্তাই ৰখাৰ আহ্বান জনাইছে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে