May 25, 2022, 11:47 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

কাছমাৰীত বিহুৰ কৰ্মশালা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 16, 2022
  • 62 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ কাছমাৰী আৰু বৰভেটি কেন্দ্ৰীয় বিহু উদ্‌যাপন সমিতিৰ উদ্যোগত বুধবাৰৰ পৰা স্থানীয় কাছমাৰী খেল পথাৰত বিহুৰ কৰ্মশালাৰ আৰম্ভ হৈছে৷ এই মৰ্মে, বিয়লি অনুষ্ঠিত হোৱা এক বৰ্ণিল পৰিবেশত জনপ্ৰিয় শিল্পী কৃষ্ণমনি নাথে কৰ্মশালাখনিৰ শুভ উদ্ধোধন কৰে৷ নিজৰ উদ্ধোধনী ভাষনত শিল্পী নাথে এই কৰ্মশালাৰ জৰিয়তে উঠি অহা প্ৰজন্মই প্ৰনালীবদ্ধভাৱে শুদ্ধৰূপত বিহু শিকিব বুলি আশা ব্যক্ত কৰাৰ লগতে উদ্যোগতা সকলৰ এনে প্ৰচেষ্টাৰ শলাগ লয়৷ অনুষ্ঠানত জনপ্ৰিয় কন্ঠশিল্পী গৰাকীয়ে বিহুগীত পৰিবেশন কৰি প্ৰশিক্ষাৰ্থীসকলক উৎসাহ যোগায়৷ বৃহত্তৰ অঞ্চলটোৰ দুই শতাধিক প্ৰশিক্ষাৰ্থীয়ে ভাগ লোৱা কৰ্মশালাৰ উদ্ধোধনী অনুষ্ঠানত ৭০ দশকৰ জনপ্ৰিয় বিহু সম্ৰাজ্ঞী দিপালী দাস মজুমদাৰ, বিহুশিল্পী দিপ্তী শইকীয়া, কংকনা কোঁৱৰ, কাছমাৰী গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি পংকজ বৰা, জিলা পৰিষদৰ সদস্যা কাঞ্চন পাটৰ বৰদলৈ, আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সভানেত্ৰী দিপাঞ্জলী কোঁৱৰ, ঢোলবাদক জীতেন বৰদলৈ, নৃত্য পৰিচালক জিতু ডেকা, সমাজকৰ্মী হৰিচৰণ ডেকা, বৰভেটিৰ সমাজসেৱক চহিদুল হক , মোজ্জামিল হককে ধৰি ভালে সংখ্যক লোক উপস্থিত থাকে৷ কেন্দ্ৰীয় বিহু উদ্‌যাপন সমিতিৰ সভাপতি অমিয় কুমাৰ ডেকাৰ পৌৰোহিত্য অনুষ্ঠিত হোৱা উদ্ধোধনী অনুষ্ঠানটো আঁত ধৰি আগবঢ়াই নিয়ে সাধাৰণ সম্পাদক ৰাজেশ কো্ঁৱৰ আৰু সম্পাদক বসন্ত দুৱৰাই৷ অনুষ্ঠানত ৭০ দশকৰ বিহু সম্ৰাজ্ঞী দিপালী দাস মজুমদাৰে বিহুগীত আৰু যুৱ বিহু শিল্পী জাগৃতি কলিতাই নিজে ঢোল বজাই বিহুগীত জুৰি সকলোকে আপ্লুত কৰে৷ অহা ২৭ মাৰ্চলৈকে চলিব লগা এই কৰ্মশালাত ঢোলৰ ওজা যুৱত চন্দ্ৰ ডেকা, বিহুৰ সাধক বীৰেন ডেকা আৰু বৰ বিহুৱতী জাগৃতি কলিতাই প্ৰশিক্ষণ প্ৰদান কৰিব বুলি উদ্‌যাপন সমিতিৰ সাংস্কৃতিক সম্পাদকদ্বয় পংকজ বৰদলৈ আৰু পৰাগ কুমাৰ বৰদলৈয়ে জানিবলৈ দিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে