February 2, 2023, 3:57 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

বেবেজীয়াত বিশ্ব শিশু শ্ৰমিক বিৰোধী দিৱস উদযাপন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 12, 2022
  • 59 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলা শিশু শ্ৰমিক প্ৰকল্প সমিতিৰ উদ্যোগত আৰু সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ব্যৱস্থাপনাত তথা স্বেচ্ছাসেৱী অনুষ্ঠান সৰ্বাংগী ট্ৰাষ্ট, উদালী ৰুৰেল ডেভেলপমেণ্ট এচ’ছিয়েছন, অসম ৰাজ্যিক কৃষক সমন্বয় সমিতি, আদৰ্শ সমাজ কল্যাণ সমিতি, সোনালী উদ্যোগ সমিতি আৰু গ্ৰাম্য উন্নয়ন সংন্থাৰ সহযোগত বিশ্ব শিশু শ্ৰমিক বিৰোধী দিৱস উদযাপন কৰা হয় ৷ দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে দেওঁবাৰে অনুস্থিত হয় বিশ্ব শ্ৰমিক দিৱস৷

পুৱাৰ ভাগত সমূহীয়া চাফাই অভিযানৰে দিৱসৰ কাৰ্যসূচীৰ শুভাৰম্ভ কৰাৰ পিছতে সমূহীয়া গছপুলি ৰোপনৰ কাৰ্যসূচী মুকলি কৰে অৱসৰপ্ৰাপ্ত সংমণ্ডল বিদ্যালয় সমূহৰ পৰিদৰ্শক প্ৰেমেশ্বৰ দাসে ৷ ইয়াৰ পিছতে শোভাযাত্ৰা আৰু বাটৰ নাট প্ৰদৰ্শনীৰ উদ্বোধনী কৰে নগাঁৱৰ অতিৰক্ত উপায়ুক্ত দেৱাহুতি বৰাই ৷ দুপৰীয়া বিশেষ প্ৰশিক্ষণ কেন্দ্ৰত শিশু শ্ৰমিক সকলৰ দ্বাৰা প্ৰস্তুত কৰা সামগ্ৰীৰ প্ৰদৰ্শনী আৰু শিশু শ্ৰমিক প্ৰতিৰোধ সম্পৰ্কীয় বক্তৃতা প্ৰদান অনুষ্ঠানৰ মুকলি কৰে জিলা শিশু সুৰক্ষা বিষয়া অঞ্জলী আৰ্য্যই লগতে উক্ত অনুস্ঠানটিত উপস্থিত থাকে বহুতো গন্য-মান্য ব্যক্তি

 

 

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে