February 9, 2023, 1:26 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

কাইলৈ ২৮৯•৪৫ কোটিৰ জল যাতায়তৰ প্ৰকল্প শুভাৰম্ভণি কৰিব মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 12, 2022
  • 59 Time View

পংকজ নাথঃ গুৱাহাটীৰ জল যাতায়তক অধিক সুবিধাজনক আৰু সুৰক্ষিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে অসম চৰকাৰে। ২৮৯•৪৫ কোটি ব্যয় সাপেক্ষ বহুমুখী প্ৰকল্প শুকুৰবাৰে শুভাৰম্ভণি কৰিব মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই। ফাঁচিবজাৰ ঘাটত মুকলি কৰিব দুখন নতুন জাহাজ। গুৱাহাটী-উত্তৰ গুৱাহাটী আৰু মধ্যমখণ্ড-গুৱাহাটী ফেৰী ঘাটত সংযোজিত হ’ব দুখন নতুন জাহাজ। নতুন জাহাজ দুখন ক্ৰমে এম.ভি কামেং আৰু এম.ভি জাজিয়ে জল যাতায়তৰ সহায়ক হ’ব। ২০৫ হ্ৰছ পাৱাৰ থকা দুটা ইঞ্জিনযুক্ত জাহাজত এশ বহা ছিটৰ লগতে ষাঠিখন বাহন পাৰাপাৰ কৰিব পাৰিব। শুকুৰবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই গুৱাহাটী ফাঁচি বজাৰ ফেৰী ঘাটত মুকলি কৰিব ফেৰী দুখন। নতুনকৈ জলপৰিবহন বিভাগে অনা দহখন ফেৰীৰ তিনিখন সংলগ্ন কৰাত পলম হৈছিল। দুখন জাহাজ গুৱাহাটীৰ পাৰ ঘাটত ব্যবহৃত হ’ল যদিও এখন ফেৰী ক’ত সংলগ্ন হব নিৰ্ধাৰিত হোৱা নাই। গুৱাহাটীত দুখন জাহাজ সংলগ্ন খবৰে উৎসাহিত কৰিছে সকলোকে ইফালে গুৱাহাটী ফেৰী ঘাটত পৰিবহন মন্ত্ৰী চন্দ্ৰ মোহন পাটোৱাৰীৰ খং। ফেৰী যাত্ৰীয়ে লাইভ জেকেট পৰিধান নকৰা বাবে যাত্ৰীৰ লগতে জল পৰিবহন কৰ্মীৰ ওপৰত ক্ষোভ উজাৰিলে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে। ১৩ মে’ত গুৱাহাটীত উদ্বোধন কৰিবলগীয়া ফেৰী উন্মোচনী অনুষ্ঠানৰ আয়োজন তদাৰক কৰি পৰিদৰ্শন কৰিবলৈ আহি জাহাজত উঠিল মন্ত্ৰীগৰাকী।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে