January 30, 2023, 7:08 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

কাইলৈ পাঁচ লাখ লোকে আদায় কৰিব জুম্মাৰ নামাজ, থাকিব মদিনা শ্বৰিফৰ ইমাম

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, February 24, 2022
  • 49 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ জুৰীয়াত কাইলৈ বিশেষ জুম্মা নামাজৰ আয়োজন কৰা হৈছে৷ বিশ্ব শান্তি আৰু সকলোৰে মাজত ভাতৃত্ববোধ বৰ্তাই ৰখাৰ উদ্দেশ্যে আয়োজিত এই ঐতিহাসিক জুম্মা নামাজত ভাগ ল’ব মদিনা শ্বৰিফৰ ইমাম চাহাবে৷ ধিং গাওঁ তালিমুল কোৰয়ান হাফিজীয়া মিছন মাদ্ৰাছাৰ উদ্যোগত জুৰীয়াৰ বগৰিগুৰি হায়াৰ ছেকেণ্ডাৰী স্কুলৰ খেল পথাৰত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া এই বিশাল জুম্মা নামাজত মদিনা শ্বৰিফৰ ইমাম চাহাবৰ উপৰিও বাংলাদেশৰ কেইবাগৰাকী ইছলামিক পণ্ডিত লগতে অসমৰো ইছলামিক পণ্ডিত উপস্থিত থাকিব। জানিব পৰা মতে, পাঁচ লাখ ইছলামধৰ্মী লোকে একেলগে এই বিশেষ জুম্মা নামাজত অংশগ্ৰহন কৰি জুম্মাৰ নামাজ আৰু দোৱা আদায় কৰিব৷ ইতিমধ্যে এই বিশেষ জুম্মা নামাজক লৈ বৃহত্তৰ অঞ্চলজুৰি উখল-মাখল পৰিবেশৰ সৃষ্টি হৈছে৷ মদিনা শ্বৰিফৰ ইমাম চাহাবক আদৰিবৰ বাবে দিনে-নিশাই অবিৰতভাৱে ব্যাপক প্ৰস্তুতি অব্যাহত ৰাখিছে উদ্যোক্তাসকলে৷ উদ্যোক্তাসকলে এই বিশেষ জুম্মাৰ নামাজ সফল কৰিবলৈ অনুষ্ঠানস্থলী চাফ-চিকুন কৰি আটকধুনীয়াকৈ সজাই-পৰাই তুলিছে৷ মুঠতে দেখা গৈছে বগৰিগুৰি হায়াৰ ছেকেণ্ডাৰী স্কুলৰ খেলপথাৰত উদ্যোক্তাসকলৰ ব্যাপক তৎপৰতা৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে