February 9, 2023, 2:06 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

কাইলৈ নাপাব পেট্ৰল-ডিজেলঃ সবিশেষ জানিবলৈ ক্লিক কৰি পঢ়ক এই বাতৰি

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 12, 2022
  • 69 Time View

কাইলৈ পুৱাৰ পৰা ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে গুৱাহাটী মহানগৰীৰ নাগৰিকে নাপাব পেট্ৰল-ডিজেল৷ কিয়নো এটা সংস্থাই শুকুৰবাৰৰ পৰা গুৱাহাটীত পেট্ৰল পাম্পসমূহ ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে বন্ধ ঘোষণা কৰিছে৷ নৰ্থ ইষ্ট ইণ্ডিয়া পেট্ৰলিয়াম ডিলাৰ এছোচিয়েচনে এই ঘোষণা কৰিছে। অইল কোম্পানীয়ে পৰিবহনকাৰীৰ সৈতে আৰু মজদুৰৰ সৈতে লগলাগি পেট্ৰল-ডিজেল হৰলুকি কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি নৰ্থ ইষ্ট ইণ্ডিয়া পেট্ৰ’লিয়াম ডিলাৰ এছোচিয়েচনে বন্ধ ঘোষণা কৰিছে। ঘোষণা অনুসৰি গুৱাহাটী মহানগৰীস্থিত সকলো পেট্ৰল ডিপো শুকুৰবাৰৰ পৰা ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে বন্ধ থাকিব। নৰ্থ ইষ্ট ইণ্ডিয়া পেট্ৰলিয়াম ডিলাৰ এছোচিয়েচনে কয় যে আমি যিমান তেল কোম্পানীক অৰ্ডাৰ দিও সেই তেলৰ পৰিমাণতকৈ বহু শ লিটাৰ পেট্ৰল-ডিজেল কমকৈ দিয়া হয়। ১২ হাজাৰ লিটাৰ তেল অৰ্ডাৰ দিলে ১১৫০০ বা ১১৬০০ লিটাৰ পেট্ৰল-ডিজেল দিয়া হয়। কিন্তু ১২ হাজাৰ লিটাৰ ধন আদায় লয় কোম্পানীয়ে। যাৰ বাবে ডিলাৰসমূহ যথেষ্ট বিপদত পৰিছে। বিষয়টো কামৰূপ মহানগৰ জিলাৰ উপায়ুক্তক বাৰে বাৰে অৱগত কৰা হৈছে যদিও তেল কোম্পানী আৰু উপায়ুক্তই গুৰুত্ব প্ৰদান নকৰাৰ ফলত তেল কোম্পানীসমূহৰ বিৰুদ্ধে এই বন্ধ ঘোষণা কৰিছে এছোচিয়েচনে৷ বন্ধ ঘোষণা কৰি সমস্যাৰ সমাধান দাবী কৰি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰাৰ পিছত যদি দাবী মানি নলয় তেন্তে ১৬ মে’ৰ পৰা অনিৰ্দিষ্টকাললৈ পেট্ৰল ডিপোসমূহ বন্ধ ৰখাৰ হুংকাৰ দিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে