January 30, 2023, 8:26 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

কাইলৈৰ পৰা শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ অধিবেশন, হৰি নামেৰে মুখৰিত বাগ্মীবৰ নীলমণি ফুকন ক্ষেত্ৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, February 24, 2022
  • 133 Time View

কাইলৈৰ পৰা নাহৰকটীয়া ৰাঙলী কলিয়াপানী পথাৰৰ ককা বাগ্মীবৰ নীলমণি ফুকন সমন্বয় ক্ষেত্ৰত আৰম্ভত হ’ব শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ ৯১ সংখ্যাক বাৰ্ষিক অধিৱেশনখন। ইতিমধ্যে অধিৱেশনস্থলিত লাখ লাখ ভকতৰ সমাগমেৰে দ্বিতীয় বৈকুণ্ঠ পুৰীলৈ ৰূপান্তৰ হৈছে ককা বাগ্মীবৰ নীলমণি ফুকন সমন্বয় ক্ষেত্ৰ। সংঘৰ ধৰ্মধ্বজা ভাগি গায়ন বায়ন আৰু হৰি নামেৰে ডিব্ৰুগড় জিলা শাখাৰ কাৰ্যালয়ৰ পৰা অধিৱেশন স্থলিলৈ অনা হৈছে। নাহৰকটীয়া ৰাঙলী কলিয়াপানী পথাৰত ডিব্ৰুগড় জিলাৰ আতিথ্যত আৰু নাহৰকটীয়াবাসীৰ সহযোগত উদযাপন কৰা হ’ব শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ ৯১ সংখ্যাক বাৰ্ষিক অধিৱেশন। যাৰ বাবে উৎকন্ঠাৰ অন্ত নাই ভকতসকলৰ লগতে উদযাপন সমিতিৰ। অধিৱেশন স্থলিত থকা মূল মণ্ডপ, শিৱিৰ, সেৱাবাহিনীৰ শিৱিৰ, বিশেষ প্ৰতিনিধি শিবিৰ, নাটঘৰ আৰু ১০ হাজাৰ ভকতে বহিব পৰাকৈ নিৰ্মাণ কৰা ভোজনালয়ৰ কাম ইতিমধ্যে সমাপ্ত হৈছে। ২৭ ফেব্ৰুৱাৰীত সংঘৰ পদাধিকাৰ কমলাকান্ত গগৈয়ে উত্তোলন কৰিব ধৰ্মধ্বজা৷ বৃহস্পতিবাৰে শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ ধৰ্মধ্বজা ডিব্ৰুগড় জিলা কাৰ্যালয়ৰ পৰা গায়ন বায়ন আৰু দিহা নামেৰে আদৰি আনি অধিৱেশন স্থলিত থকা অস্থায়ী নামঘৰত ৰাখিব উদযাপন সমিতিৰ লগতে ভকত বৈষ্ণৱসকলে। অধিৱেশনৰ বাবে সংঘৰ ৫৪ খন জিলা শাখাৰ শতাধিক ভকত-বৈষ্ণৱ আৰু সেৱাবাহিনীৰ কৰ্মীসকল অধিৱেশন স্থলিত উপস্থিত হৈ এতিয়া হৰি নামেৰে মুখৰিত কৰিছে ককা বাগ্মীবৰ নীলমণি ফুকন সমন্বয় ক্ষেত্ৰ। মুঠৰ ওপৰত গুৰুজনাৰ গুনানুকীৰ্তনে এতিয়া দ্বিতীয় বৈকুণ্ঠ পুৰীলৈ ৰূপান্তৰ হৈছে নাহৰকটীয়া ৰাঙলী কলিয়াপানী পথাৰ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে