July 2, 2022, 2:35 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

কলকাতাত বাংলাদেশ উপ উচ্চ আয়োগৰ বাহিৰত আৰক্ষী কনিষ্টবলৰ গুলীচালনা, পিছত আত্মহত্যা, এগৰাকী মহিলাৰো মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 10, 2022
  • 21 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ পশ্চিম বংগৰ কলকাতাত আজি এক গুলীচালনাৰ ঘটনা সংঘটিত হয়। গুলীচালনাত এগৰাকী মহিলাসহ দুজন লোক নিহত হয়। আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, বাংলাদেশৰ উপ উচ্চ আয়োগৰ বাহিৰত এজন আৰক্ষী জোৱানে গুলীচালনা কৰাৰ ফলত এগৰাকী মহিলা বাইক আৰোহী নিহত হয়। ইয়াৰ পিছত আৰক্ষী জোৱানজনে নিজকে গুলীয়াই আত্মহত্যা কৰে। এই ঘটনাৰ পিছত শীৰ্ষ আৰক্ষী বিষয়াসকল ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয়।

কলকাতাস্থিত বাংলাদেশ উপ উচ্চ আয়োগৰ পৰা মাত্ৰ ৫০ মিটাৰ দূৰত পাৰ্ক চাৰ্কাছত এই ঘটনা সংঘটিত হয়। ঘটনাটোৰ পিছত স্থানীয় লোকসকল আতংকিত হৈ পৰে। স্থানীয় লোকসকলৰ মতে, এজন আৰক্ষী জোৱানে তেওঁৰ বন্দুক উলিয়াই জধে-মধে গুলীবৰ্ষণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। জোৱানজনৰ গুলীয়ে এগৰাকী মহিলা বাইক আৰোহীৰ শৰীৰত আঘাত কৰে আৰু মহিলাগৰাকীৰ মৃত্যু ঘটে। আৰক্ষী জোৱানজনে পিছত নিজকে গুলীয়াই আত্মহত্যা কৰে। প্ৰত্যক্ষদৰ্শীয়ে জনোৱা মতে, বাংলাদেশৰ উপ উচ্চ আয়োগৰ কাৰ্যালয়ত নিৰপত্তাৰক্ষী হিচাপে নিয়োজিত আৰক্ষী জোৱানজনে প্ৰায় ১০-১৫ ৰাউণ্ড গুলী চালনা কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে