February 3, 2023, 9:06 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 30, 2022
  • 29 Time View

বঙাইগাঁওঃ বৃহস্পতিবাৰে বঙাইগাঁও জিলাৰ উত্তৰ শালমাৰাত থকা প্ৰশান্তি ল’জত অস্থায়ী ভাবে কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ প্ৰশাসনিক কাম কাজৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কৰা হয়৷ ৷
কে এ চিৰ মু্খ্য পৰিষদীয় সদস্য গোকুল বৰ্মন, কে এ চিৰ অধ্যক্ষ হিতেশ্বৰ বৰ্মন আৰু বিজনী বিধান সভা সমষ্টিৰ বিধায়ক গৰাকীয়ে যৌথ ভাবে ফিটা কাটি কে এ চিৰ সচিবালয় ভৱন মুকলি কৰে ৷

কে এ চি ক সচিবালয় টো মুকলি কৰি মু্খ়্য পৰিষদীয় সদস্য গোকুল বৰ্মনে কয় জাতিটোৰ ইমান দিনৰ আন্দোলনৰ ফলত জনগোষ্টীটোৰ উন্নয়নৰ স্বাৰ্থত কিছু আশা দেখা গৈছে ৷ জনগোষ্টীটোৰ আৰু কে এ চিৰ উন্নয়নৰ বাবে সকলো কাম কাজ কৰি যাব বুলি উল্লেখ কৰি ইয়াত বসবাস কৰা সকলো লোকৰ স্বাৰ্থত কাম কৰি যাব বুলি মন্তব্য প্ৰদান কৰে ৷ ইপিনে বিজনী সমষ্টিৰ বি জে পি দলৰ বিধায়ক অজয় ৰয় আজি এই সচিবালয় উদ্ধোধন অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি এই অঞ্চলৰ অভাৱ অভিযোগ সমূহ এটিয়াৰ পৰা দূৰ হব আৰু উক্ত অঞ্চলৰ উন্নয়নত কাম কাজ কৰি যাবলৈ অনুৰোধ কৰে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে