February 1, 2023, 12:49 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি অসমলৈ ভাল খবৰ কঢ়িয়াই আনিলে শিল্পা খনিকৰ, আয়ুশী কালৱাৰে

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 30, 2022
  • 52 Time View

আজি ইউপিএছচিৰ ফলাফল ঘোষণাৰ পিছতে অসমলৈ ভাল খবৰ কঢ়িয়াই আনিছে কেইবাগৰাকী মেধাই৷ সৰ্বভাৰতীয় পৰীক্ষাত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি স্থান দখল কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ দেশৰ ভিতৰতে ৫০৬ সংখ্যক স্থান দখল কৰিছে অসম কন্যা শিল্পা খনিকৰে৷ কঠোৰ অধ্যাৱসায়, একাগ্ৰতা আৰু সাধনাৰে যে প্ৰাপ্তিৰ ইপ্সিত লক্ষ্যত উপণীত হৈছে মেধাৱী সন্তানগৰাকীয়ে৷ আন এগৰাকী অসম সন্তান দেৱজ্যোতি বৰ্মনে সৰ্বভাৰতীয় পৰীক্ষাত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি স্থান দখল কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ পশ্চিমবংগত বসবাস কৰা দেৱজ্যোতি বৰ্মনে ৬৩৯ তম স্থান লাভ কৰিছে৷ আনহাতে বৰাকৰ চাহ জনগোষ্ঠীৰ যুৱতী উত্তীৰ্ণ হৈছে ইউপিএছচিত৷ পাথাৰকান্দিৰ বিধায়ক বিধায়ক কৃষ্ণেন্দু পলে ফেচবুকত দিয়া পোষ্ট মতে, বৰাকৰ হাইলাকান্দিৰ লালা বজাৰৰ আয়ুশী কালৱাৰে ইউপিএছচিত স্থান দখল কৰিছে৷ আয়ুশী কালৱাৰে ৬১৮তম স্থান দখল কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে