January 30, 2023, 8:24 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

কইনা চাবলৈ যোৱাই নহ’ল বেৰ্লাও বাৰ্থাও ব্ৰহ্মৰ, কোকৰাঝাৰত শিক্ষকক নৃশংস হত্যা

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 10, 2022
  • 123 Time View

কোকৰাঝাৰঃ কোকৰাঝাৰ জিলাৰ দোতমা শিক্ষাখণ্ডৰ অন্তৰ্গত ৯১৮নং কুমগুৰী প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ প্ৰধান শিক্ষক বেৰ্লাও বাৰ্থাও ব্ৰহ্মক (৪০) অচিনাক্ত দুৰ্ষ্কৃতিকাৰীয়ে অতি নৃশংসভাৱে হত্যা কৰা ঘটনাই জিলাখনত চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে। মঙলবাৰৰ পৰা সন্ধানহীন বেৰ্লাও বাৰ্থাও ব্ৰহ্মৰ মৃতদেহ আজি মাগুৰমাৰীৰ নিকটৰ চেচাপানীৰ শালবাগানৰ পৰা উদ্ধাৰ হয়। হাত ভৰি বন্ধা, মূৰৰ পিছফালে ঘপিওৱা আৰু গুপ্তাংগত আঘাত কৰা অৱস্থাত মৃতদেহ উদ্ধাৰ হোৱাত হত্যাকাৰীয়ে যে অতি নৃশংসভাৱে শিক্ষকগৰাকীক হত্যা কৰিছিল সেয়া স্পষ্ট হৈ পৰিছে। উল্লেখ্য যে বুধবাৰে পুৱা বজাৰ সমাৰ কৰি ঘৰত বজাৰৰ সা সামগ্ৰী থোৱাৰ পিছতেই বেৰ্লাও বাৰ্থাও ব্ৰহ্ম নিৰুদ্দেশ হয়। কাইলৈ বেৰ্লাও বাৰ্থাও ব্ৰহ্মই কইনা চাবলৈও যোৱাৰ কথা আছিল। বেংকৰ পৰাও দুইলাখ টকা উঠোৱা বুলি আৰক্ষী সূত্ৰই প্ৰকাশ কৰিছে। আজি ৰাতিপুৱা বিদ্যালয়ৰ চতুৰ্থ গোট মূল্যায়ন থকা হেতুকে সহকৰ্মীসকল বিদ্যালয়ত উপস্থিত হয় যদিও বিপাঙত পৰে। তেওঁলোকে প্ৰধান শিক্ষকৰ দুয়োটা মোবাইল চুইটছ অফ পোৱাত ঘৰত হাজিৰ হয়। তেতিয়াহে চাৰিওফালে হুৱাদুৱা লাগে আৰু ফকিৰাগ্ৰাম থানাত সন্ধানহীন হোৱা বুলি গোচৰ তৰে। আৰক্ষীয়ে আহি তদন্ত আৰম্ভ কৰে আৰু ইফালে স্থানীয় ৰাইজে সদলবলে সন্দেহজনক সকলোঠাইতে বিচাৰ-খোচৰ আৰম্ভ কৰে। জনপ্ৰিয় শিক্ষকগৰাকীক বিচাৰিবলৈ জাতি -ধৰ্ম-বৰ্ণ নিৰ্বিশেষে সকলোৱে ওলাই আহে আৰু বিয়লি শালবাগানৰ মাজত ক্ষতবিক্ষত অৱস্থাত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰে। হাত ভৰি বন্ধা, মূৰৰ পিছফালে গভীৰ আঘাত , গুপ্তাংগত আঘাত আদিকে ধৰি অবণৰ্ণীয় আঘাত-অত্যাচাৰৰ ৰূপ দেখি স্থানীয় জনতা হতচকিত হৈ পৰে। কোনে কি কাৰণত জনপ্ৰিয় শিক্ষকগৰাকীক হত্যা কৰিলে সেয়া স্পষ্ট নহয় যদিও হত্যাকাৰীক কৰায়ত্ব কৰিবলৈ সকলো দল সংগঠন নিৰ্বিষেশে একমত প্ৰকাশ কৰিছে। কোকৰাঝাৰ জিলাৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক সুৰজিৎ সিং পানেছাৰে আৰক্ষীয়ে তদন্ত অব্যাহত ৰাখিছে আৰু হত্যাকাৰীক ধৰা পেলাবলৈ সম্ভৱপৰ সকলো ব্যৱস্থাই গ্ৰহণ কৰা হৈছে বুলি মন্তব্য কৰি অতি সোনকালেই হত্যাকাৰী কৰায়ত্ব কৰা হব বুলি মত প্ৰকাশ কৰিছে কোকৰাঝাৰ জিলাৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক সুৰজিৎ সিং পানেছাৰে। আনহাতে কোকৰাঝাৰ পূৱ সমষ্টিৰ বিধায়ক লৰেঞ্চ ইছলাৰীয়ে অতি সোনকালে হত্যাকাৰীক কৰায়ত্ব কৰি দৃষ্টান্তমুলক শাস্তিৰ পোষকতা কৰিছে। কোকৰাঝাৰ প্ৰাথমিক শিক্ষক সন্মিলনীয়ে শিক্ষক হত্যাক তীব্ৰ ভাষাৰে নিন্দা কৰি দোষীক কৰায়ত্বৰ দাবী তুলিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে