January 30, 2023, 7:44 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ওৱেছিৰ দলৰ সাংসদৰ মন্তব্যঃ ‘আমি বিজেপিৰ ‘বি-দল’ নহয়, এনচিপি-কংগ্ৰেছৰে মিত্ৰতাৰ বাবে সাজু

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 19, 2022
  • 91 Time View

৫ ৰাজ্যৰ নিৰ্বাচনত বিৰোধী দলসমূহে বেয়াকৈ পৰাস্ত হোৱাত পুনৰ সক্ৰিয় হৈ পৰিছে বিৰোধী দল৷ ইপিনে অল ইণ্ডিয়া মজলিছ-ই-ইত্তেহাদ-উল-মুছলিমিন চমুকৈ এআইএমআইএমৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ হৈ পৰিছে কেইবাটাও বিৰোধী দল৷ এআইএমআইএমৰ মুৰব্বী আছাদুদ্দিন ওৱেছি বিজেপিৰ এজেণ্ট হিচাপে কাম কৰাৰ অভিযোগ আনিছে৷ বিহাৰৰ দৰেই উত্তৰ প্ৰদেশত বিজেপিৰ এজেণ্ট হিচাপে নিৰ্বাচন খেলি আছাদুদ্দিন ওৱেছি বিৰোধীক পৰাজিত কৰাৰ অভিযোগ আনিছে বিভিন্ন নেতাই৷

তাৰ মাজতে শিৱসেনাৰ সাংসদ সঞ্জয় ৰাউতে অল ইণ্ডিয়া মজলিছ-ই-ইত্তেহাদ-উল-মুছলিমিনৰ তীব্ৰ বিৰোধ কৰিছে৷ এআইএমআইএমৰ সাংসদ ইমতিয়াজ জলিলৰ প্ৰস্তাৱৰ মুকলিকৈ বিৰোধিতা কৰিছে সাংসদ সঞ্জয় ৰাউতে৷ ইমতিয়াজ জলিলে কয় এআইএমআইএমক বিজেপিৰ ‘বি-দল’ নহয় আৰু এনচিপি-কংগ্ৰেছ মিত্ৰতাত যোগদান কৰিবলৈ সাজু। এই মন্তব্যৰ তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি শিৱসেনাৰ নেতা সঞ্জয় ৰাউতে কয় যে বিজেপি আৰু এআইএমআইএমৰ মাজত গোপন মিত্ৰতা আছে। তেওঁলোক দুয়ো একেলগে আছে। এআইএমআইএম হৈছে বিজেপিৰ বি দল। আমি এআইএমআইএমৰ প্ৰস্তাৱ নাকচ কৰিছো। মহাৰাষ্ট্ৰত তিনিদলীয় চৰকাৰ আছে আৰু ইয়াত কোনেও আহিব নোৱাৰে।

ইয়াৰ পূৰ্বে, এআইএমআইএমৰ সাংসদ ইমতিয়াজ জলিলে মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰৰ এনচিপি নেতা আৰু কেবিনেট মন্ত্ৰী ৰাজেশ টোপেক সাক্ষাৎ কৰিছিল আৰু কৈছিল যে তেওঁৰ দলে এনচিপি আৰু কংগ্ৰেছৰ সৈতে মিত্ৰতা গঢ়িবলৈ সাজু। নিৰ্বাচনত কংগ্ৰেছ আৰু এনচিপিৰ ভোট হ্ৰাস কৰাৰ বিষয়টোত ইমতিয়াজ জলিলে কয় যে তেওঁ কংগ্ৰেছ আৰু এনচিপিক মিত্ৰতাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে যাতে এইটো স্পষ্ট হয় যে কাৰ সৈতে কোন আছে।

এআইএমআইএমৰ মহাৰাষ্ট্ৰ গোটৰ মুৰব্বী জলিলে শুকুৰবাৰে নিশা সাংবাদিকক কয় যে মোৰ মাৰ অসুস্থতাৰ বাবে মৃত্যু হোৱাৰ কেইদিনমান পিছত শুকুৰবাৰে মন্ত্ৰী টোপে মোক লগ পাইছিল। সদায় অভিযোগ কৰা হয় যে আমাৰ বাবে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টি জয়ী হয় মুছলমান ভোট বিভাজনৰ বাবে। এই অভিযোগ ভুল প্ৰমাণ কৰিবলৈ, মই টোপক প্ৰস্তাৱ দিছিলো যে আমি মিত্ৰতাৰ বাবে সাজু।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে