February 6, 2023, 10:19 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

ঐতিহাসিক শ্ৰীশ্ৰী আইলক্ষ্মী থানত চোৰৰ চাফাই অভিযান, থাপনাত দুষ্কৃতিকাৰীৰ হাতোৰা

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 3, 2022
  • 82 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ নামঘৰ, সত্ৰ, মন্দিৰ আদি ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত সঘনে চুৰি কাৰ্য সংঘটিত হৈ অহাৰ সময়তে জিলাখনৰ ৰাইদঙীয়াৰ আইভেটিস্থিত ঐতিহাসিক শ্ৰী শ্ৰী আইলক্ষ্মী থানত অনুৰূপ ঘটনা সংঘটিত হোৱাত ৰাইজৰ মাজত তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি হৈছে। আচলতে, ১৬৫৭ খ্ৰীষ্টাব্দত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ গুৰুজনাৰ নাতিবোৱাৰী আই কনকলতাই স্থাপন কৰা এই সত্ৰখনত কালি নিশা পৰে দুষ্কৃতিকাৰীৰ হাতোৰা৷ দুষ্কৃতিকাৰীয়ে মনিকূটৰ দুৱাৰ ভাঙি ভিতৰত প্ৰবেশ কৰি লুটপাত চলাই৷ আজি পুৱা নামঘৰীয়া পুৱাৰ নিত্য-নৈমিত্তিক কাৰ্যৰ বাবে নামঘৰলৈ অহাত নিশা চুৰি কাৰ্য সংঘটিত হোৱাৰ কথা পোহৰলৈ আহে ৷ লগে লগে এই খবৰ সৰ্বত্ৰে বিয়পি পৰাত উক্ত স্থানত স্থানীয় ৰাইজ সমবেত হৈ জাজৰি আৰক্ষীক খবৰ দিয়ে৷ পিছত জাজৰি আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ৰঞ্জিত গগৈৰ নেতৃত্বত আৰক্ষীৰ দল ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ প্ৰাথমিক তদন্ত চলোৱাৰ পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত স্নিফাৰ ডগৰ সহায়ত চোৰৰ সন্ধান কৰে যদিও চোৰৰ কোনো সম্ভেদ বাহিৰ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই৷ ইফালে, উক্ত স্থানৰ সমীপৰ দহ ঘৰ লোকৰ গোসাঁই ঘৰতো একে নিশাই চোৰে লুটপাত চলাই নগদ ধন, শৰাই, তাল আদি চুৰি কৰি নিয়ে বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ উল্লেখ্য, ইয়াৰ পূৰ্বে সোমবাৰে নিশাও ৰাইদঙীয়াৰ দুখন গাঁৱত চোৰে দুকুৰিৰো অধিক নামঘৰ আৰু গোঁসাই ঘৰত চুৰিকাণ্ড সংঘটিত কৰিছিল৷ সেয়ে বৃহত্তৰ ৰাইদঙীয়া অঞ্চলত মাত্ৰ দুটা দিনতে ডেৰ কুৰিৰো অধিক উপাসনাৰ থলীত চোৰে তাণ্ডৱ চলোৱাৰ বিপৰীতে আৰক্ষীৰ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থাৰ ফোপোলাস্বৰূপটো উদঙাই দি এনেদৰে সঘনাই পবিত্ৰ ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত দুষ্কৃতিকাৰীয়ে সংঘটিত কৰা চুৰি কাৰ্যক লৈ চিন্তাশীল মহলে উদ্বিগ্নতা প্ৰকাশ কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে