August 8, 2022, 10:17 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

এতিয়াৰে পৰা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নিৰপত্তাৰ দায়িত্বত থকা নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে মোৱাবাইল ফোন ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব৷ কিন্তু কিয়?

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, July 6, 2022
  • 29 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ এতিয়াৰে পৰা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নিৰপত্তাৰ দায়িত্বত থকা নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে মোৱাবাইল ফোন ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব৷ এজন অচিনাকি ব্যক্তিয়ে বৃহৎ সংখ্যক আৰক্ষীৰ উপস্থিতি স্বত্বেও পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীৰ বাসগৃহত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল৷ এই লৈ বংগ চৰকাৰে সিদ্ধান্ত লৈছে যে ৰাজ্যিক সচিবালয় ‘নাবান্না’ত নিযুক্ত আৰক্ষীসকলক কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত মোবাইল ফোন ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া নহ’ব।

এজন শীৰ্ষ বিষয়াই মঙলবাৰে এইকথা ব্যক্ত কৰি কয় যে, এজন অচিনাকি ব্যক্তিয়ে বৃহৎ সংখ্যক আৰক্ষীৰ উপস্থিতিতি স্বত্বেও মুখ্যমন্ত্ৰীৰ গৰাকীৰ বাসগৃহত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল। বিষয়াজনে পিটিআইক কয়, “দেখা গৈছে যে কৰ্তব্যৰত আৰক্ষীসকল বেছিভাগ সময়তে ছ’চিয়েল নেটৱৰ্কিং ছাইটত ব্যস্ত থাকে, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ কামত বাধা আহে। ইয়াক প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ, আমি কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত নিৰাপত্তা বিষয়াসকলৰ মোবাইল ফোনৰ ব্যৱহাৰ নিষিদ্ধ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছো,” তেওঁ কয় যে আৰক্ষীসকলে ‘নাবান্না’ত তেওঁলোকৰ কৰ্তব্য আৰম্ভ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ মোবাইল ফোন জমা দিব লাগিব আৰু শ্বিফ্ট শেষ হোৱাৰ পিছত তেওঁলোকে এইবোৰ ফোন পুনৰ ঘূৰাই লাভ কৰিব৷

লগতে বিষয়াজন কয় যে, এইটো নাবান্নাৰ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কঠোৰ কৰাৰ এক পদক্ষেপ আৰু প্ৰতিটো শ্বিফ্টত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহত অধিক আৰক্ষী মোতায়েন কৰা হ’ব। আগতে, এটা শ্বিফ্টত ৭০ জন আৰক্ষী আছিল, কিন্তু এতিয়াৰ পৰা, ১৮ জন অতিৰিক্ত আৰক্ষী থাকিব নাবান্নাত।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে