February 3, 2023, 9:44 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

এতিয়াৰে পৰা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নিৰপত্তাৰ দায়িত্বত থকা নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে মোৱাবাইল ফোন ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব৷ কিন্তু কিয়?

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, July 6, 2022
  • 44 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ এতিয়াৰে পৰা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নিৰপত্তাৰ দায়িত্বত থকা নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে মোৱাবাইল ফোন ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব৷ এজন অচিনাকি ব্যক্তিয়ে বৃহৎ সংখ্যক আৰক্ষীৰ উপস্থিতি স্বত্বেও পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীৰ বাসগৃহত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল৷ এই লৈ বংগ চৰকাৰে সিদ্ধান্ত লৈছে যে ৰাজ্যিক সচিবালয় ‘নাবান্না’ত নিযুক্ত আৰক্ষীসকলক কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত মোবাইল ফোন ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া নহ’ব।

এজন শীৰ্ষ বিষয়াই মঙলবাৰে এইকথা ব্যক্ত কৰি কয় যে, এজন অচিনাকি ব্যক্তিয়ে বৃহৎ সংখ্যক আৰক্ষীৰ উপস্থিতিতি স্বত্বেও মুখ্যমন্ত্ৰীৰ গৰাকীৰ বাসগৃহত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল। বিষয়াজনে পিটিআইক কয়, “দেখা গৈছে যে কৰ্তব্যৰত আৰক্ষীসকল বেছিভাগ সময়তে ছ’চিয়েল নেটৱৰ্কিং ছাইটত ব্যস্ত থাকে, যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ কামত বাধা আহে। ইয়াক প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ, আমি কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত নিৰাপত্তা বিষয়াসকলৰ মোবাইল ফোনৰ ব্যৱহাৰ নিষিদ্ধ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছো,” তেওঁ কয় যে আৰক্ষীসকলে ‘নাবান্না’ত তেওঁলোকৰ কৰ্তব্য আৰম্ভ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ মোবাইল ফোন জমা দিব লাগিব আৰু শ্বিফ্ট শেষ হোৱাৰ পিছত তেওঁলোকে এইবোৰ ফোন পুনৰ ঘূৰাই লাভ কৰিব৷

লগতে বিষয়াজন কয় যে, এইটো নাবান্নাৰ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কঠোৰ কৰাৰ এক পদক্ষেপ আৰু প্ৰতিটো শ্বিফ্টত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহত অধিক আৰক্ষী মোতায়েন কৰা হ’ব। আগতে, এটা শ্বিফ্টত ৭০ জন আৰক্ষী আছিল, কিন্তু এতিয়াৰ পৰা, ১৮ জন অতিৰিক্ত আৰক্ষী থাকিব নাবান্নাত।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে