February 1, 2023, 1:54 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

এতিয়াৰে পৰা অবিবাহিত মহিলাই গৰ্ভপাত কৰিলে অপৰাধ নহয়, উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ ৰায়দান

Reporter Name
  • Update Time : Friday, July 22, 2022
  • 27 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ শেহতীয়াকৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ে অবিবাহিত মহিলাসকলৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায়দান কৰিছে। অবিবাহিত মহিলাসকলে এতিয়াৰে পৰা গৰ্ভপাত কৰিলে অপৰাধ বুলি গন্য কৰা নহ’ব। উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বৃহস্পতিবাৰে এইমছৰ চিকিৎসা পৰিষদৰ দ্বাৰা এগৰাকী 24 সপ্তাহৰ গৰ্ভৱতী অবিবাহিত মহিলাৰ পৰীক্ষাৰ অনুমতি দিয়ে যাতে তেওঁৰ জীৱন বিপদাপন্ন নকৰাকৈ গৰ্ভপাত সুৰক্ষিতভাৱে সমাপ্ত কৰিব পাৰে ন্যায়াধীশ ডি.ৱাই. চন্দ্ৰচূড়ৰ নেতৃত্বত এখন বিচাৰপীঠে কৈছিল যে এগৰাকী অবিবাহিত মহিলাক অবাঞ্ছিত গৰ্ভধাৰণৰ সন্মুখীন হ’বলৈ দিয়াটো গৰ্ভধাৰণৰ চিকিৎসা সমাপ্তি (এমটিপি) আইনৰ উদ্দেশ্যৰ বিপৰীত হ’ব।

২০২১ চনৰ সংশোধনীৰ পিছত, গৰ্ভধাৰণৰ চিকিৎসা শীৰ্ষ আদালতে এইমছৰ সঞ্চালকক এমটিপি আইনৰ ব্যৱস্থাৰ ক্ষেত্ৰত এখন চিকিৎসা পৰিষদ গঠন কৰিবলৈ কৈছিল আৰু যদি পৰিষদে সিদ্ধান্ত লয় যে আবেদনকাৰীৰ জীৱনৰ প্ৰতি কোনো বিপদ নোহোৱাকৈ ভ্ৰূণটো গৰ্ভপাত কৰিব পাৰি, তেন্তে এইমছে গৰ্ভপাত কৰা উচিত। শীৰ্ষ আদালতে এইমছৰ সঞ্চালকক এমটিপি আইনৰ ব্যৱস্থাৰ ক্ষেত্ৰত এখন চিকিৎসা পৰিষদ গঠন কৰিবলৈ কৈছিল আৰু যদি পৰিষদে সিদ্ধান্ত লয় যে আবেদনকাৰীৰ জীৱনৰ প্ৰতি কোনো বিপদ নোহোৱাকৈ ভ্ৰূণটো গৰ্ভপাত কৰিব পাৰি, তেন্তে এইমছে গৰ্ভপাত কৰা উচিত বুলি ৰায় প্ৰদান কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে