February 1, 2023, 1:26 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

এটিএম কাৰ্ড সলনি কৰি মুকালমুৱাৰ দৰিদ্ৰ লোকৰ বেংকৰ জমা ধন লুণ্ঠন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 12, 2022
  • 103 Time View

মুকালমুৱাঃ এটিএম কাৰ্ড সলনি কৰি এগৰাক দৰিদ্ৰ লোকক লুটি নিলে নলবাৰী জিলাৰ মুকালমুৱাত। এটিএমত সাক্ষাৎ পোৱা অচিনাকি লোকক এটিএম কাৰ্ড দিয়াৰ পিছতে লুটি নিলে বেংকৰ একাউণ্টৰ জমা ধন। মুকালমুৱাৰ বৰধাপৰ জুৰান আলীৰ ইউকো বেংক কালাৰচৰ শাখাত থকা একাউণ্টৰ পৰা কৌশলেৰে লুটিলে প্ৰায় পঞ্চাশ হাজাৰ টকা। PMAY আচনিৰ গৃহ নিৰ্মাণৰ বাবে চৰকাৰে দিয়া প্ৰথম কিস্তিৰ ধন সোমাইছিল জুৰান আলীৰ একাউণ্টত। চৰকাৰী গৃহ নিৰ্মাণৰ ধন উলিয়াবলৈ জুৰানে আহিছিল মুকালমুৱা থানাৰ সন্মুখত থকা SBI এটিলৈ। কিন্তু জুৰান আলীয়ে নাজানিছিল এটিএম কাৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰিব। সেয়েহে এটিএমত লগ পোৱা অচিনাকি লোক এজনক দিছিল নিজৰ এটি এম কাৰ্ডসহ গোপন নম্বৰ। অসৎ প্ৰবৃত্তিৰ অচিনাকি লোকজনে মুহূৰ্ততে সলনি কৰি জুৰান আলীক এখন বিকল এটিএম কাৰ্ড দি আতৰি গৈছিল৷ এই ঘটনাৰ তিনিদিন পিছতহে ভুক্তভোগী জুৰানে বেংকত নিজৰ একাউণ্ট চেক কৰি জানিব পাৰিলে তেওঁৰ প্ৰায় পঞ্চাশ হাজাৰ টকা মোকোলাই নিয়া বুলি। ইয়াৰ উচিত তদন্ত কৰি অসৎ প্ৰবৃত্তিৰ লোকজনক কৰায়ত্ত কৰাৰ লগতে তেওঁৰ জমাধন উভতাই দিয়াৰ বাবে মুকালমুৱা আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰে জুৰান আলীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে