February 1, 2023, 9:13 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

এছোচিয়েচন অৱ ইণ্ডিয়ান জাৰ্নালিষ্টৰ সভাপতি-সম্পাদক নিযুক্তি কিৰণ গগৈ, পংকজ নাথক

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 5, 2022
  • 72 Time View

দেশৰ সাংবাদিকসকলৰ হকে কাম কৰা সাংবাদিক সংস্থা এছোচিয়েচন অৱ ইণ্ডিয়ান জাৰ্নালিষ্টৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সমিতিয়ে লক্ষীমপুৰৰ ঢকুৱাখনাত জন্ম লাভ কৰা সাংবাদিক কিৰণ কুমাৰ গগৈক ৰাজ্যিক সভাপতি আৰু কামৰূপৰ চাংসাৰিত জন্ম লাভ কৰা সাংবাদিক পঙ্কজ নাথক মুখ্য সাধাৰণ সম্পাদক হিচাপে নিযুক্তি দিছে। নৱনিযুক্ত ৰাজ্যিক সভাপতি কিৰণ কুমাৰ গগৈ আৰু মুখ্য সাধাৰণ সম্পাদক পঙ্কজ নাথে ভাৰতবৰ্ষৰ বৃহত্তৰ সাংবাদিক সংগঠনটোৰ সৈতে যোগ হোৱাৰ আগ্ৰহী সংবাদ মাধ্যমৰ লোকসকলক ৭৬৬৪৮৭৯৮১৫ এই নম্বৰৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে। সোনকালে এখন পূৰ্ণাংগ ৰাজ্যিক সমিতি গঠনৰ বাবে আগবাঢ়িব বুলি সংবাদ মাধ্যমক জনাইছে। ডিজিটেল মাধ্যম, ইলেক্ট্ৰনিক মাধ্যম আৰু প্ৰিণ্ট মিডিয়াৰ সকলো সাংবাদিকক প্ৰস্তাৱিত সমিতিত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ’ব। সংস্থাটোৱে সামগ্ৰিকভাৱে সাংবাদিক ভ্ৰাতৃত্বৰ লাভালাভৰ বাবে কাম কৰিব। সংবাদ মাধ্যমৰ নৈতিকতা উলংঘন, সংবাদ মাধ্যমৰ স্বাধীনতা উলংঘনৰ লগতে সাংবাদিকসকলৰ নিৰাপত্তাৰ বিষয়ে কঠোৰভাৱে নিৰীক্ষণ কৰাটোও এই সংস্থাটোৰ মুখ্য উদ্দেশ্য হব বুলি ৰাজ্যিক সভাপতি কিৰণ কুমাৰ গগৈয়ে সংবাদ মাধ্যমক এক বিবৃতি যোগে জানিবলৈ দিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে