January 30, 2023, 8:56 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

এখন পত্ৰৰ বাবে ৬ ঘণ্টা অপেক্ষাৰ অন্তত ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচনৰ ভোট গণনা আৰম্ভ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 31, 2022
  • 76 Time View

ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচনৰ ভোট গণনা আৰম্ভ হৈছে৷ বিৰোধী কংগ্ৰেছ দলে মুখ্য নিৰ্বাচনী আয়োগক শাসকীয় পক্ষৰ ৫টা ভোট বাতিল কৰাৰ দাবীত পত্ৰ প্ৰদান কৰিছিল৷ কিন্তু নিৰ্বাচন আয়োগে কংগ্ৰেছৰ অভিযোগ খাৰিজ কৰিছিল যদিও নিৰ্বাচন আয়োগৰ আনুষ্ঠানিক পত্ৰৰ বাবে অপেক্ষা কৰি থাকিবলগীয়া হয় ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন বিভাগ৷ প্ৰায় ৬ ঘণ্টা ধৰি নিৰ্বাচন আয়োগৰ পত্ৰ বাবে অপেক্ষা কৰি থাকিবলগীয়া হৈছিল যদিও অৱশেষত ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন বিভাগে সেউজ সংকেত পোৱাত ভোট গণনা আৰম্ভ হয়৷ কংগ্ৰেছৰ ভোট বাতিলৰ দাবীক প্ৰত্যাখান কৰাৰ পিছতো আয়োগৰ পত্ৰ নাপায় বোন্দাপৰ দি ৰৈ থাকিবলগীয়া হৈছিল ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন আয়োগৰ লগতে সাংবাদিক, তথা বিভিন্ন ৰাজনৈতিক দলৰ লোকসকল৷ নিৰ্বাচন আয়োগৰ আনুষ্ঠানিক পত্ৰৰ বাবে সকলোৱে অপেক্ষা কৰিছিল৷ কংগ্ৰেছে বেলট ৰাজহুৱা কৰাৰ অভিযোগ আনি কৰা দাবীক প্ৰত্যাখান কৰে নিৰ্বাচন আয়োগে৷ কংগ্ৰেছে মুখ্য নিৰ্বাচন আয়োগক দিছিল অভিযোগ৷ নিজ দলৰ নিলম্বিত বিধায়ক শশীকান্ত দাসৰ লগতে বিপিএফৰ দুৰ্গা দাস বড়ো, বিজেপিৰ হিতেন্দ্ৰ নাথ গোস্বামী, বিজেপিৰ সঞ্জয় কিষাণ, বিজেপিৰ গণেশ লিম্বু ভোট বাতিলৰ দাবী জনাইছিল৷ ভিডিঅ’ কনফাৰেন্স যোগে নিৰ্বাচনী আয়োগক অভিযোগ দাখিল কৰিছিল কংগ্ৰেছৰ অধিবক্তাই৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে