February 1, 2023, 1:17 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

একেটা দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ তিনি সন্তান পালে কনিষ্টবলৰ চাকৰি, আৰক্ষী অধীক্ষকৰ সম্বৰ্ধনা

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 14, 2022
  • 73 Time View

পঙ্কজ নাথঃ কামৰূপ জিলাৰ কমলপুৰ সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত ৰাইপাটৰ একেটা দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ ৩ সন্তানে সদ্য ঘোষিত আৰক্ষীৰ কনিষ্টবলৰ পৰীক্ষাত সফলতা অৰ্জন কৰি অসম আৰক্ষীত নিযুক্তি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। একে পৰিয়ালৰ শৈলেন্দ্ৰ দাস, টিকেন্দ্ৰ দাস, সৌৰভ দাসে অসম আৰক্ষীত লাভ কৰে নিযুক্তি। ইয়াৰ দুজন সহোদৰ ভাই ককাই আৰু আনজন খুৰাকৰ লৰা। পৰিয়ালৰে কন্যা অৰ্পণা দাসেও টেটত নিযুক্তি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। ৰাইপাটৰে কংকনজ্যোতি দাস আৰু ৰাজীৱ দাসেও আজি লাভ কৰিলে চৰকাৰে প্ৰদান কৰা নিযুক্তি পত্ৰ। ৰাইপাটৰ দৰিদ্ৰ-মধ্যবিত্ত ঘৰৰ যুৱক-যুৱতীৰ সফলতাত অঞ্চলটোৰ সকলোৱে আনন্দিত হৈছে আৰু বিজেপি চৰকাৰৰ এইবাৰৰ এই নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াক শলাগ লৈছে। এই সফলতা কঢ়িয়াই অনা বাবে যোৱাকালি বৃহস্পতিবাৰে নিশা ৭- ৩০ মান বজাত কামৰূপ জিলাৰ আৰক্ষী অধীক্ষক হিতেশ চন্দ্ৰ ৰয়ে কমলপুৰ আৰক্ষী থানাৰ আৰক্ষী বিষয়া বিৰেন বৰুৱাক লগত লৈ একে পৰিয়ালৰে শৈলেন্দ্ৰ দাস, টিকেন্দ্ৰ দাস, সৌৰভ দাসৰ ঘৰত উপস্থিত হৈ তিনিওজনকে শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰাৰ লগতে সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰি তেওলোকৰ ভবিষ্যত উজ্জ্বল কামনা কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে