May 25, 2022, 12:41 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

একপক্ষীয় প্ৰেমঃ গ্ৰীষ্মা হত্যাকাৰী ফেনিলক চুৰাট আদালতৰ মৃত্যুদণ্ডৰ ৰায়, পথত ডিঙি কাটি হত্যা

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 6, 2022
  • 134 Time View

গুজৰাটৰ চুৰাটত এই বৰ্ষৰে ১২ ফেব্ৰুৱাৰীত ৰাজপথত গ্ৰীষ্মা ভেকাৰিয়া নামৰ যুৱতীৰ হত্যাকাণ্ডৰ গোচৰত আদালতে হত্যাকাৰী ফেনিল গোৱানীক মৃত্যুদণ্ডৰ ৰায় দিয়ে। গোচৰটোৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি থকা ন্যায়াধীশ বিমল কেয়ে মনুস্মৃতিৰ এটা শ্লোক পঢ়ি ৰায় আৰম্ভ কৰিছিল৷ ন্যায়াধীশে কয় ‘‘ব্যাসে কৈছিল শাস্তি দিয়া সহজ নহয়, কিন্তু ই আটাইতকৈ বিৰল ঘটনাও।’’

গুজৰাটৰ চুৰাটত যোৱা ১২ ফেব্ৰুৱাৰীত একপক্ষীয় প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত একপঘীয় প্ৰেমিকে প্ৰায় ২১ বছৰীয়া গ্ৰীষ্মা ভেকাৰিয়াক হত্যা কৰিছিল। হত্যাকাণ্ড সংঘটিত হোৱাৰ সময়ক যুৱতীৰ খুৰাকো ঘটনাস্থলীত উপস্থিত আছিল৷ ভতিজীক বচাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল যদিও লম্পট প্ৰেমিকে আক্ৰমণ কৰে। ৰাজহুৱাভাৱে সংঘটিত এই হত্যাকাণ্ডই সমগ্ৰ গুজৰাটক জোকাৰি গৈছিল। গ্ৰীষ্মাক হত্যাৰ গোচৰত ফেনিলক দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়।

এই হত্যাকাণ্ড ৰাজহুৱাভাৱে কৰা হৈছিল৷ সেয়েহে গোটেই ঘটনাটো তাত উপস্থিত কিছু লোকে মোবাইলত ৰেকৰ্ড কৰিছিল। ভিডিঅ’ ফুটেজৰ আধাৰত হত্যাৰ অভিযুক্তজনক শাস্তি দিয়া হয়।

ন্যায়াধীশে আদালতত ৰায় প্ৰদান কৰাৰ সময়ত লগতে কয় যে অভিযুক্তজনে পেছাদাৰী হত্যাকাৰীৰ দৰে অপৰাধ কৰিছিল। আদালতে দুয়োপক্ষৰ কথা শুনি আৰু সকলো প্ৰমাণ পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত ২১ এপ্ৰিলত ফেনিল গয়ানীক দোষী সাব্যস্ত কৰিছিল। তাৰ পিছত গোৱানীক আইপিচিৰ ধাৰা ৩০২সহ বিভিন্ন ধাৰাৰ অধীনত দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়।

গোচৰৰ ৰায়দানৰ পিছত, গ্ৰীষ্মা ভেকাৰিয়াৰ পিতৃয়ে কয় যে জীয়ৰীয়ে আজি ন্যায় পাইছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে