February 6, 2023, 9:58 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

এইবাৰ জয়ৰাম ৰমেশে ক’লেঃ হু ইজ বদৰুদ্দিন?

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, January 11, 2023
  • 12 Time View

নিউজ ডেস্কঃ এতিয়া আৰু বদৰুদ্দিন আজমলে ‘হু ইজ ভূপেন বৰা’, ‘হু ইজ জিতেন্দ্ৰ সিং’ বুলি প্ৰশ্ন কৰিব নোৱাৰিব। বদৰুদ্দিনৰে সম্পৰ্ক ছেদ কৰিছে নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছে। কিছুদিন পূৰ্বে আজমলে মল্লিকাজুৰ্ন খাৰ্গেৰ নাম লৈ কংগ্ৰেছৰে সম্পৰ্ক থকা বুলি ঘোষণা কৰাৰ পিছতে বিজেপিৰ বিধায়ক পদ্ম হাজৰিকাই সংবাদমেলযোগে কংগ্ৰেছ-এআইইউডিএফৰ গোপন মিত্ৰতা আছে বুলি ঘোষণা কৰিছিল। তাৰ দুদিন পূৰ্বে বদৰুদ্দিন আজমলে কংগ্ৰেছ নেতা ভূপেন বৰা আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ বুজা-পৰা আছে বুলি মন্তব্য কৰিছিল। এনে বাদানুবাদৰ মাজতে আজি নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছৰ সাধাৰণ সম্পাদক জয়ৰাম ৰমেশে এক বিবৃতিৰ জৰিয়তে ইউপিএৰ লগত এআইইউডিএফৰ কোনো সম্পৰ্ক নাই বুলি স্পষ্ট কৰি দিছে। অসমত শেহতীয়া ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচনত কংগ্ৰেছৰ মনোনীত প্ৰাৰ্থী ৰিপুন বৰাৰ পৰাজয়ৰ পিছতে কংগ্ৰেছ আৰু এআইইউডিএফৰ মাজত দূৰত্ব বৃদ্ধি পাইছিল। প্ৰদেশ কংগ্ৰেছে অভিযোগ কৰিছিল যে এআইইউডিএফে ৰংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থীক ভোট দিয়া নাই। ইয়াৰ বিপৰীতে এআইইউডিএফৰ নেতা বদৰুদ্দিন আজমলে কংগ্ৰেছী বিধায়কে বিজেপি প্ৰাৰ্থীৰ সপক্ষে ভোট দিয়াক অভিযোগ তুলিছিল। তেনে পৰিস্থিতিত দুইটা দলৰ বিধায়কসকলে পৰস্পৰে পৰস্পৰক ৰাজহুৱাভাৱে গালিৰে থকা-সৰকা কৰিছিল। ইয়াৰ মাজতে প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি পদৰ পৰা ৰিপুন বৰাই পদত্যাগ কৰি তৃণমূল কংগ্ৰেছত যোগদান কৰিছিল। প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ দায়িত্ব লৈয়ে ভূপেন বৰাই এআইইউডিএফৰ লগত মিত্ৰতা ভংগ কৰাক লৈ সংবাদমেলৰ যোগেদি জানিবলৈ দিছিল। প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰাতো বিষয়টোৱে সৰ্বাধিক চৰ্চা লাভ কৰে। কংগ্ৰেছৰ সহায় নহ’লে এআইইউডিএফে নিজৰ ৰাজনৈতিক অধিকাৰ হেৰুৱাৰ আশংকাতে তৃণমূলৰ কৰ্মীসকলক কংগ্ৰেছৰ লগত ওপৰত মিত্ৰতা আছে বুলি প্ৰকাশ কৰে। আৰু শেহতীয়াকৈ আজমলৰ ঘোষণাক নসাৎ কৰি এআইইউডিএফৰে সম্পৰ্ক ছেদ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে