August 7, 2022, 8:24 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

এইবাৰ এলন মাস্ক চৰ্চালৈ আহিছে ব্যক্তিগত জীৱনকলৈ৷ কিন্তু এই চৰ্চাৰ ব্যক্তিগত কাৰণ কি?

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, July 7, 2022
  • 17 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ টেছলাৰ স্বত্বাধিকাৰী আৰু বিশ্বৰ ধৰ্ণাঢ্য ব্যক্তি এলন মাস্ক সকলোৰে চিৰপৰিচিত এক নাম। এই এলন মাস্কেই ব্যৱসায়িক কাৰণত নহয়, এইবাৰ অন্য এক কাৰণৰ বাবে বৰ্তমানে চৰ্চালৈ আহিছে। চৰ্চাৰ কাৰণ হৈছে এলনৰ ব্যক্তিগত জীৱনকলৈ।

টেছলাৰ স্বত্বাধিকাৰীগৰাকীয়ে দুই জমজ সন্তানৰ পিতৃ হোৱাৰ খবৰ চৰ্চালৈ আহিছে। বৰ্তমান এলন মাস্ক ৯টা সন্তানৰ পিতৃ। ২০২১ চনত, তেওঁৰ কোম্পানীৰ মহিলা বিষয়া শিৱন জিলিছে এলন মাস্কৰ দুটা যমজ সন্তান জন্ম দিয়ে। শিৱন এলন মাস্কৰ নিউৰোলিংকৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ বিষয়া। ৰয়টাৰৰ মতে, এলন আৰু জিলিছে এপ্ৰিল মাহত দাখিল কৰিছিল এখন আবেদন, সন্তানৰ নামৰ শেষত পিতৃৰ নাম আৰু মাজত মাতৃৰ নাম যোগ দিয়াৰ বাবে অনুৰোধ জনাইছিল। এই আৱেদনৰ কৰাৰ পিছতেই, তেওঁলোকৰ যমজ সন্তানৰ বিষয়ে সকলোৱে জানিব পাৰে। লগতে প্ৰতিবেদনখনত কোৱা হৈছিল যে এমাহ পিছত টেক্সাছৰ এজন ন্যায়াধীশে আৱেদনখন অনুমোদন জনাইছিল।

শিৱন জিলিছ হৈছে নিউৰোলিংকৰ সঞ্চালন আৰু বিশেষ প্ৰকল্পৰ সঞ্চালক। নিউৰোলিংক এলন মাস্কৰ দ্বাৰা প্ৰতিষ্ঠা কৰা হৈছিল আৰু তেওঁ ইয়াৰ অধ্যক্ষ। ২০১৭ চনৰ মে’ মাহৰ পৰা, শিৱন জিলিছে এই কোম্পানীটোত কাম কৰি আছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে