February 1, 2023, 8:03 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

উৰিয়ামঘাটত ধৰা পৰিল একে নম্বৰৰ দুখনকৈ ডাম্পাৰ, মালিক ৰাজস্থানৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 27, 2022
  • 166 Time View

উৰিয়ামঘাটৰ পৰা উদ্বীপ বৰাঃ ধনশিৰি মহকুমাৰ অসম-নগালেণ্ড সীমান্তৰ উৰিয়ামঘাটত শুকুৰবাৰে একেই নম্বৰৰ দুখন ডাম্পাৰ আৰক্ষীয়ে জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। জব্দ কৰা ডাম্পাৰ দুখনৰ নম্বৰ হৈছে RJ-14-GK-2994৷ একেটা পঞ্জীয়ণৰ দুখনকৈ ১০ চকীয়া ডাম্পাৰৰ মালিকৰ ঘৰ ৰাজস্থানত বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ ডাম্পাৰৰ মালিকে অৱৈধভাৱে প্ৰশাসন, পৰিবহন বিভাগ তথা বন বিভাগৰ চকুত ধুলি দি দুখনকৈ ১০ চকীয়া ডাম্পাৰ একেটা ৰাজস্থানৰ পঞ্জীয়নেৰে চলাই আহিছে৷ নেফানি অঞ্চলৰ পৰা সৰুপানী অঞ্চললৈ শীল কঢ়িয়াই আছিল দুয়োখন ডাম্পাৰে। অৱেশেষত ধনশিৰি আৰক্ষীৰ জালত পৰিল দুয়োখন ডাম্পাৰ। মহকুমা আৰক্ষী বিষয়া ত্ৰিনয়ণ ভূঞাই কয় যে কৰ ফাঁকি দিয়া আৰু ফাইনেন্স, ইন্সুৰেঞ্চ কোম্পানীৰ পৰা বাচিবলৈ এনেদৰে অৱৈধভাৱে ডাম্পাৰ দুখন চলাই আহিছিল। ইতিমধ্যে উৰিয়ামঘাট আৰক্ষী চকীত মালিকৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু হৈছে। এখন ডাম্পাৰৰ কাগজ-পত্ৰ কিছু পৰিমাণে আছে যদিও আনখন গাড়ীৰ কোনো কাগজ-পত্ৰ নাই। অৱৈধভাৱে সুদুৰ ৰাজস্থানৰ পৰা উৰিয়ামঘাট সীমান্তত দুখনকৈ ডাম্পাৰ অৱৈধভাৱে চলাবলৈ সাহস পাইছে সেইয়া সম্পূৰ্ণ তদন্তৰ পিছতহে পোহৰলৈ আহিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে