February 6, 2023, 9:25 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

উৰপদ বিলত অবৈধ মাছমৰীয়াৰ মৎস্য চিকাৰ, বিল সমিতিৰ অভিযান

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 23, 2020
  • 155 Time View

দুধনৈঃ প্ৰতিখন চৰকাৰে থলুৱা মাছৰ সংৰক্ষণ আৰু বংশ বৃদ্ধিৰ দোহাই দি প্ৰতিবছৰে এটা নিৰ্দিষ্ট সময়ত মৎস্য চিকাৰ কাৰ্য বন্ধ কৰি ৰাখে৷ এপ্ৰিলৰ পৰা জুলাই মাহলৈকে মাছমৰীয়াসকলক মাছ ধৰা কাৰ্য বন্ধ ঘোষণা কৰা হয়। প্ৰজনন ঋতুৰ বাবে এপ্ৰিলৰ মাহৰ পৰা প্ৰতিবছৰৰ দৰেই এইবেলিও বাৰ্ষিক মৎস্য চিকাৰ নিষিদ্ধকৰণ কৰা হৈছিল যদিও জুলাই মাহ পৰ্যন্ত ঠায়ে ঠায়ে মৎস্য চিকাৰ কৰা দেখা যায়৷ উক্ত সময়ত মীন বিভাগে অভিযান চলোৱা পৰিলক্ষিত নোহোৱাৰ লগতে শেহতীয়াকৈ গোৱালপাৰা জিলাৰ এটা বিলত অবৈধ ভাৱে মাছ ধৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷

বিল সমিতিৰ অগোচৰে মাছ ধৰাত ব্যাপক প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে৷ সমিতিৰ অধিনৰ বিলত বিনা অনুমতিত মাছ ধৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন হৈছে ঐতিহাসিক উৰপদ বিলত৷ গোৱালপাৰা জিলাৰ উৰপদ বিলত বিল সমিতিয়ে মাছমৰীয়াৰ বিৰুদ্ধে অভিযান চলােৱা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ গোৱালপাৰা জিলাৰ ঐতিহাসিক উৰপদ বিলত মাছমৰীয়াই দিনে নিশাই পোনা মাছ চিকাৰ কৰি আহিছে। উৰপদ বিল সমিতিয়ে মাছমৰীয়াৰ বিৰুদ্ধে অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে। অভিযানত উৰপদ বিল সমিতিয়ে বহু মাছমৰীয়াৰ জাল জব্দ কৰাৰ লগতে একাংশ মাছমৰীয়াই জাল এৰি পলায়ন কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে