February 1, 2023, 2:16 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

উৎকট গৰমৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সেৱন কৰক ডাবৰ পানী : আপুনি জানেনে ডাবৰ পানী শৰীৰৰ বাবে কিমান উপকাৰী?

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, July 7, 2022
  • 34 Time View

ডিজিটেল ডেস্ক : উৎকট গৰমৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আপুনি ক’ল্ডড্ৰিংছ সেৱন কৰে নেকি? কিন্তু আপুনি জাননে ক’ল্ডড্ৰিংছ আপোনাৰ কাৰণে কিমান মৰাত্মক৷ উৎকট গৰমৰ পৰা পৰিত্ৰাণ দিয়াৰ সলনি ক’ল্ডড্ৰিংছে আপোনাৰ দেহত ৰোগৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে৷ উৎকট গৰমৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আপুনি ক’ল্ডড্ৰিংছৰ সলনি সেৱন কৰিব পাৰে ডাবৰ পানী৷ ডাবৰ পানীয়ে শৰীৰ ঠাণ্ডা কৰি ৰখাৰ লগতে গৰমৰ দিনত ডিহাইড্ৰেট হোৱাৰ পৰা বচাই ৰাখিব পাৰে৷ ডাবৰ পানী আপোনাৰ শৰীৰৰ বাবে কিয় উপকাৰী জানোঁ আহক :

১) ডাবৰ পানীয়ে শৰীৰত পানীৰ পৰিমাণ সঠিক কৰি ৰাখে৷ ইয়াত থকা ছ’ডিয়াম, পটেছিয়াম আদি উৎসসমূহে ডিহাইড্ৰেচন ৰোধ কৰাত বিশেষ সহায় কৰে৷ গতিকে খুব গৰম দিনত ডাবৰ পানী খালে গৰমৰ দিনত ডিহাইড্ৰেচন হোৱাৰ পৰা হাত সাৰিব পাৰি৷

২) পুৱা গধুলি ৩০০ মিলি ডাবৰ পানী খালে উচ্চ ৰক্তচাপ নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব পাৰি।

৩) ডাবৰ পানী মুত্ৰ সম্বন্ধীয় যিকোনো ৰোগ নিৰাময় কৰাত সহায় কৰে। নিয়মীয়াকৈ ডাবৰ পানী খালে কিডনী ষ্টোনৰ সমস্যা দূৰ কৰাত সহায় কৰে৷

৪) ডাবৰ পানীত কেলৰিৰ পৰিমাণ কম হোৱাৰ বাবে দেহত ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে৷

৫) ডাবৰ পানীৰ glycemic control গুণৰ দ্বাৰা ডাইবেটিচ নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ লগতে oxidative stress নিয়ন্ত্ৰণ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে