February 9, 2023, 1:51 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

উত্তৰ প্ৰদেশৰ কাণপুৰত শীতৰ বিধ্বংসী ৰূপ, ২৫ জনৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Friday, January 6, 2023
  • 20 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ উত্তৰ প্ৰদেশৰ কাণপুৰত শীতে বিধ্বংসী ৰূপ ধাৰণ কৰিছে। অব্যাহত আছে শীতৰ প্ৰকোপ। শীতৰ ফলত দৈনিক হাৰ্ট এটেক আৰু ব্ৰেইন ষ্ট্ৰোকৰ ঘটনা ব্যাপক হাৰত সংঘটিত হোৱাৰ তথ্য পোহৰলৈ আহিছে। শীতৰ প্ৰকোপ ইমানেই বৃদ্ধি পাইছে যে শীতৰ বাবে কাণপুৰত জিলা চিকিৎসালয় আৰু হালাট চিকিৎসালয়ৰ অ’পিডিত বৃহৎ সংখ্যক ৰোগীয়ে ভিৰ কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে। একেদৰে কাণপুৰৰ হৃদৰোগ চিকিৎসালয়তো ভিৰ কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে দৈনিক বৃহৎ সংখ্যক হৃদৰোগী।
উল্লেখ্য যে কাণপুৰৰ হাৰ্ট ডিজিজ ইনষ্টিটিউটৰ হৃদৰোগ বিভাগে প্ৰকাশ কৰা মতে, হৃদৰোগৰ বাবে ২৫ জন লোকৰ ইতিমধ্য মৃত্যু হৈছে। একে সময়তে ব্ৰেইন ষ্ট্ৰোকৰ ফলত ২ জন ৰোগীৰ মৃত্যুৰ লগতে এইদৰে শীতৰ প্ৰকোপৰ ফলত বৃহস্পতিবাৰে কাণপুৰত ২৫ জন লোক মৃত্যুমুখত পৰে।
হৃদৰোগ বিভাগৰ সঞ্চালক অধ্যাপক বিনয় কৃষ্ণই কয় যে এই শীতকালত হৃদযন্ত্ৰ আৰু মন দুয়োটাতে প্ৰভাৱ পৰে। অতিপাত ঠাণ্ডা হোৱাৰ বাবে সিৰাত তেজে গোট মাৰিছে, যাৰ বাবে ৰক্তচাপ বাঢ়িছে আৰু মানুহৰ হাৰ্ট এটেক হ’বলৈ ধৰিছে। ঠাণ্ডাৰ বাবে কাণপুৰত পৰিস্থিতি ক্ৰমাৎ বেয়াৰ ফালে ঢাল খািছে। কাণপুৰত শীতপ্ৰবাহ চলি আছে আৰু ঘৰৰ পৰা মানুহ বাহিৰলৈ ওলাব পৰা নাই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে