May 25, 2022, 1:29 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত ক’ৰোনা আক্ৰান্ত ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি, অসমত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ২৪৭৩

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 7, 2020
  • 88 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ সমগ্ৰ দেশৰ লগতে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত তীব্ৰ গতিত বৃদ্ধি হৈছে ক’ৰোনা আক্ৰান্ত ৰোগী৷ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে লক-ডাউন শিথিল কৰাৰ পিছতে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত দ্ৰুতহাৰত বৃদ্ধি পাইছে ক’ৰোনা সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা। দেশত লক-ডাউন অব্যাহত আছে যদিও নীতি সমূহ শিথিল কৰা হৈছে। এই পৰ্যন্ত ভাৰতত ২ লাখ ৪৭ হাজাৰ লোক ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে৷

দেশত এই পৰ্যন্ত কোৰোনাত আক্ৰান্ত হৈ ৬৯৪৬গৰাকী লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। ১ লাখ ১৯ হাজাৰ লোক সুস্থ হৈ চিকিৎসালয় এৰিছে৷ দেশত ৰোগীৰ সংখ্যা ২ লাখ ৪৭ হাজাৰৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ সময়তে অসম তথা উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত ভয়াবহ ৰূপ ধাৰণ কৰিছে ক’ৰোনাই৷

অসমত মুঠ ৰোগীৰ সংখ্যা হৈ পৰিছে ২৪৭৩গৰাকী৷ ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এটাৰ পিছত এটা টুইট কৰি ৰাজ্যত নতুনকৈ ক’ৰোনা পজিটিভ পোৱাৰ কথা উল্লেখ কৰি আহিছে৷ ৰাজ্যত সম্প্ৰতি ১৮৭৮ গৰাকী এনে ৰোগী চিকিৎসাধীন হৈ আছে৷ সুস্থ হোৱা ৰোগীৰ সংখ্যা হৈছে ৫৮৮গৰাকী৷ ৪গৰাকী ৰোগীৰ মৃত্যু হৈছে৷ আনহাতে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ আন আন ৰাজ্যসমূহত ক্ৰমে বৃদ্ধি হ’ব ধৰিছে ৰোগীৰ সংখ্যা৷ মেঘালয়ত ৩৩গৰাকী, অৰুণাচলত ৪৭গৰাকী, নাগালেণ্ডত ১০৭গৰাকী, মণিপুৰত ১৫৭গৰাকী, ত্ৰিপুৰাত ৭৪৭গৰাকীলৈ বৃদ্ধি হৈছে ৰোগীৰ সংখ্যা৷ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ ৰাজ্যসমূহত নিতৌ নতুন নতুন ঘটনা ধৰিছে৷ নতুনকৈ ধৰা পৰা ৰোগী সমূহ বেছি ভাগেই বহিঃৰাজ্যৰ পৰা আহি কোৱাৰাণ্টাইন হৈ আছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে