February 2, 2023, 4:19 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

উত্তৰ-পূব ভাৰতত ড্ৰ’ন প্ৰযুক্তিক উৎসাহ যোগাবৰ বাবে ত্ৰিপাক্ষিক চুক্তিত স্বাক্ষৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, January 19, 2023
  • 14 Time View

নিউজ ডেস্কঃ আই আই টি গুৱাহাটী, এমট্ৰম আৰু এডুৰেডে উত্তৰ-পূব ভাৰতত ড্ৰ’ন প্ৰযুক্তিক উৎসাহ যোগাবৰ বাবে ত্ৰিপাক্ষিক চুক্তিত স্বাক্ষৰ কৰে।
আই আই টি গুৱাহাটী, এমট্ৰন আৰু এডুৰেড- আৰচবিটেক ছলিউচনছ প্ৰাইভেট লিমিটেডৰ মালিকানাধীন ব্ৰেণ্ডৰ মাজত এক ত্ৰিপাক্ষিক চুক্তি স্বাক্ষৰিত হয়।
আই আই টি গুৱাহাটীৰ অফিচিয়েটিং সঞ্চালক অধ্যাপক পৰমেশ্বৰ কৃষ্ণন আয়াৰৰ উপস্থিতিত এমট্ৰনৰ পৰিচালন সঞ্চালক এছ সুন্দৰ আৰু আৰ চি হবিটেক ছলিউচনছ প্ৰাইভেট লিমিটেডৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক বিশ্বজিৎ দেয়ে ড্ৰোন ভিত্তিক প্ৰশিক্ষণ, গৱেষণা আৰু উন্নয়ন শক্তিশালী আৰু সম্প্ৰসাৰণৰ লগতে কৃষি, দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা, বন্যপ্ৰাণী সংৰক্ষণ আৰু স্বাস্থ্যসেৱাৰ দৰে বিভিন্ন খণ্ডৰ বাবে ড্ৰোন নিৰ্মাণৰ ক্ষেত্ৰত একেলগে কাম কৰাৰ উদ্দেশ্যেৰে এই চুক্তিত স্বাক্ষৰ কৰে। ইয়াৰ মূল উদ্দেশ্য হ’ল উত্তৰ-পূব অঞ্চলৰ এই খণ্ডসমূহ শক্তিশালী কৰা। তিনিওটা সংস্থাই একেলগে কাম কৰি গৱেষণা আৰু উন্নয়নমূলক কাম-কাজত সক্ৰিয়ভাৱে জড়িত হ’ব আৰু আই আই টি গুৱাহাটী ড্ৰ’ন বিভাগৰ সদস্যসকলক অঞ্চলটোৰ বৃহত্তৰ মংগলৰ বাবে এই প্ৰচেষ্টাত সামৰি লোৱা হ’ব।
ইয়াৰ উপৰি আঞ্চলিক দুৰ্যোগ সঁহাৰি কাৰ্যসূচীৰ সময়ত দ্ৰুত নিয়োগ সক্ষম কৰিবলৈ ছাত্ৰ, পেছাদাৰী লোকেৰে গঠিত ৰাজ্যিক দুৰ্যোগ সঁহাৰি দলৰ এটা বিশেষ গোট সৃষ্টি কৰা হ’ব।
এই পদক্ষেপ ড্ৰ’ন হেলপাইনৰ দলৰ সদস্য আৰু আই আই টি গুৱাহাটীৰ ছাত্ৰ স্বেচ্ছাসেৱকক নিৰীক্ষণ কৰা হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে