February 1, 2023, 1:02 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

উত্তৰ-পূবৰ ছাত্ৰক বিশেষ সুবিধা, লীলাবাৰী বিমান বন্দৰত পাইলটৰ প্ৰশিক্ষণ কেন্দ্ৰ মুকলি

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 12, 2022
  • 99 Time View

উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত প্ৰথমবাৰ পাইলট প্ৰশিক্ষণ একাডেমী আজি ডিব্ৰুগড়ত মুকলি কৰা হয়৷ লীলাবাৰী বিমান বন্দৰত ৰেড বাৰ্ড ফ্লাইং একাডেমীৰ ফ্লাইট ট্ৰেইনিং একাডেমী আজি মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, কেন্দ্ৰীয় অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়া, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৱে ফ্লাইট ট্ৰেইনিং উদ্বোধন কৰে৷ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ বিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই প্ৰশিক্ষণ কেন্দ্ৰ মুকলি আজিৰ দিনটো ঐতিহাসিক দিন বুলি কয়৷ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ ছাত্ৰই বহিঃৰাজ্যত প্ৰশিক্ষণ লবলৈ যাওতে ব্যাপক ধন খৰছ হৈছিল, কিন্তু এতিয়াৰ পৰা খৰছ হ্ৰাস হ’ব বুলি কয় ড০ শৰ্মাই৷ আনহাতে ৰেড বাৰ্ড ফ্লাইং একাডেমীক মধ্যবিত্ত তথা দৰিদ্ৰ ঘৰৰ সন্তানকো প্ৰশিক্ষণ লোৱাত সুবিধা কৰি দিবলৈ আহ্বান জনাই মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷ কেন্দ্ৰীয় অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলক অত্যাধিক গুৰুত্ব দিয়া বুলি কয়৷

লীলাবাৰী বিমান বন্দৰ পাইলটক প্ৰশিক্ষণ দিবলৈ পূৰ্বৰে পৰা সাজু হৈছে৷ ৰেডবাৰ্ড ফ্লাইং ট্ৰেইনিং একাডেমীয়ে লীলাবাৰী বিমান বন্দৰলৈ পাইলটৰ প্ৰশিক্ষণ আৰম্ভ কৰিবলৈ ফ্লাইং পূৰ্বেই আনিছে মেচিন৷ নকৈ অনা দুখন বিমান পানীৰ কেনন চেলুটৰ সৈতে সাজু হৈছে। আজি আনুষ্ঠানিকভাৱে লীলাবাৰী বিমান বন্দৰত পাইলটৰ প্ৰশিক্ষণ শুভাৰম্ভ কৰা হ’ব৷ প্ৰশিক্ষণৰ বাবে মহাৰাষ্ট্ৰৰ পূণেৰ পৰা ৰেড বাৰ্ডৰ দুখন ফ্লাইট লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে আৰু আজি অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই পাইলটৰ প্ৰশিক্ষণ মুকলি কৰে৷ উত্তৰ পূবৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ সুবিধাৰ বাবে বিশেষ ট্ৰেইনিং একাডেমি ৰেড বাৰ্ড ফ্লাইটে বিশেষ পদক্ষেপ লৈছে৷ একাডেমিত উত্তৰ পূৱৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে পাইলত প্ৰশিক্ষণ অৰ্থাৎ বিমান চলোৱাৰ শিক্ষা ল’বলৈ নামভৰ্তি কৰিছে৷ আনহাতে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ বাবে আজি আন এক ঐতিহাসিক দিন৷ ডিব্ৰুগড়-পাছিঘাট-লীলাবাৰী-গুৱাহাটীৰ মাজৰ বাণিজ্যিক বিমান সেৱা উদ্বোধন কৰে কেন্দ্ৰীয় অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই৷ মুখ্যমন্ত্ৰী পেমা খাণ্ডু, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৰ উপস্থিতিত পাচিঘাটত প্ৰথমবাৰ বিমানৰ বাণিজ্যিক সেৱা আৰম্ভ হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে