March 27, 2023, 4:23 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দিল্লীৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ ছিছোদিয়ালৈ চিবিআইৰ চমন সৰুপথাৰত নিৰ্মীয়মান কোটি টকীয়া মুকলি মঞ্চ পৰিদৰ্শন বিধায়ক বিশ্বজিৎ ফুকনৰ বাল্যবিবাহত পক্‌ছ’ লগোৱাক লৈ আদালতৰ ভৰ্ৎসনাঃ অভিযুক্তৰ বিৰুদ্ধে পক্‌ছ’ কিয় বুলি অসম আৰক্ষীক প্ৰশ্ন গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ২৩ ফেব্ৰুৱাৰীত পুনৰ জে’ললৈ যাব অখিল গগৈ! অখিল গগৈৰ বিৰুদ্ধে আকৌ চলিব গোচৰ, নিয়াৰ আদালতত চলিব গোচৰ আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস

উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, February 7, 2023
  • 16 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ উত্তৰাখণ্ডৰ পাহাৰত পুনৰবাৰ স্কুলীয়া ছাত্ৰ আক্ৰান্ত হৈছে ভাইৰেল ফিভাৰত। উত্তৰখণ্ডৰ আলমৰা সৌমেশ্বৰ ক্ষেত্ৰৰ ২ খনকৈ বিদ্যালয়ৰ ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত হৈছে। তাৰে ১৪ জন শিক্ষাৰ্থীৰ অৱস্থা অতি সংকটজনক। স্বাস্থ্য বিভাগৰ দল উপস্থিত হৈ প্ৰথমে জি আই চি চলোজ বিদ্যালয়ত ৭০ জন কৈ শিক্ষাৰ্থীক পৰীক্ষা কৰোৱাৰ পাছতে ২৪ জনকৈ ছাত্ৰৰ শৰীৰত ধৰা পৰে ৰোগ। তাৰ পাছতেই দলটি সৌমেশ্বৰ হাই স্কুলত উপস্থিত হৈ ৮০ জনকৈ শিক্ষাৰ্থীক পৰীক্ষা কৰি ১৪ জনৰ অসুস্থতা পোহৰলৈ আহে। গম্ভীৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ প্ৰতি সচেতন হৈছে প্ৰশাসন আৰু বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষ। কিছুদিনৰ বাবে ঘৰতে আৰাম লোৱাৰ উপৰি স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যতনৰ বাবেও সজাগ হৈছে সকলো।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে