May 25, 2022, 9:33 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

উখল-মাখল ৰাইদঙীয়াৰ কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী বিহুৰ বাকৰি, বয়োজ্যেষ্ঠক সম্বৰ্ধনা

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 25, 2022
  • 51 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ ৰাইদঙীয়াৰ সোনাই নদীৰ উত্তৰ আঞ্চলিক কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী উৎসৱটি আজিৰে পৰা স্থানীয় ক’ৰচুং শ্বহীদ স্মৃতি খেলপথাৰত দুদিনীয়া বিস্তৃত কাৰ্যক্ৰমণিকাৰে উদযাপিত হৈছে। এই মৰ্মে, স্থানীয় অঞ্চলজুৰি উৎসৱমুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হৈছে৷ পুৱাৰ ভাগত এক উখল-মাখল পৰিবেশত উদযাপন সমিতিৰ সভাপতি কমল বৰাই পতাকা উত্তোলনেৰে কাৰ্যসূচীৰ পাতনি মেলাৰ পিছতে স্মৃতি তৰ্পন কৰে উদযাপন সমিতিৰ কাৰ্যকৰী সভাপতি ৰোহিনী বৰাই। ইয়াৰ পিছতে বৃহত্তৰ অঞ্চলৰ শতাধিক বয়োজ্যেষ্ঠ পুৰুষ-মহিলাক উদ্যোক্তা সকলে সম্বৰ্ধনা জনোৱাৰ লগতে জ্যেষ্ঠ সকলক জলপান আপ্যায়নৰে তেওঁলোকৰ পৰা আশীৰ্বাদ গ্ৰহণ কৰে৷ লগতে সকলোৰে মাজত অন্তৰংগ আলাপ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণৰ অন্তত চিত্ৰাংকন প্ৰতিযোগিতা, বাস্তৱ দাসৰ সোঁৱৰণত পৰম্পৰাগত থলুৱা খেল-ধেমালি আৰু মুকলি কুইজ প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত কৰা হয়৷ বিয়লি অনুষ্ঠিত হোৱা জেং বিহু প্ৰতিযোগিতাই কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী বিহু উৎসৱৰ বাকৰি বিহুগীতৰ সুৰে মুখৰিত কৰি তোলে ৷ ইফালে, কাইলৈ অন্তিম দিনা মাৰাথন দৌৰ আৰু পাঞ্জা প্ৰতিযোগিতা, পিঠা-পনা আৰু থলুৱা সাজ-পাৰ পৰিধান প্ৰতিযোগিতাৰ লগতে নিশালৈ সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ’ব৷ উক্ত অনুষ্ঠানত গোৱালপৰীয়া লোকসংগীতৰ শিল্পী প্ৰিয়ম সৰকাৰৰ সংগীতানুষ্ঠান, হিমাংশু বৰ্মনৰ কৌতুকানুষ্ঠান, শিৱসাগৰ জাজীপৰীয়া বিহুৱা দল আৰু ৰাইদঙীয়াক ন-বহাগী বিহুৱা দলে বিহু নৃত্য প্ৰদৰ্শন কৰাৰ উপৰিও জনপ্ৰিয় কণ্ঠশিল্পী দীপলিনা ডেকাই গীতৰ শৰাই আগবঢ়াব বুলি উদযাপন সমিতিৰ হৈ দ্বীপজ্যোতি শইকীয়াই জানিবলৈ দিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে