February 2, 2023, 4:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ঈদৰ প্ৰাকমূহুৰ্তত দুখবৰ, পাষাণ পুত্ৰই প্ৰাণ ললে মাতৃ নবীজা খাতুনৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 9, 2022
  • 34 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ বৰ্তমান সৰ্বত্তে ড্ৰাগছে ভয়াবহভাবে চানি ধৰিছে সমাজখনক৷ ইয়াৰ ফলত বেছিকৈ ধ্বংসৰ দিশে গতি যুৱ প্ৰজন্ম৷ যাৰ বাবে সমাজত বৃদ্ধি পাইছে অপৰাধজনিত ঘটনা৷ ড্ৰাগছ সেৱনৰ প্ৰৱনতাৰ বাবেই পুত্ৰই মাতৃকো হত্যা কৰাৰ দৰে জঘন্য ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে৷ ড্ৰাগছৰ বাবেই নগাঁওৰ জামুগুৰিঘাটত নিজ পুত্ৰৰ হাতত প্ৰাণ গ’ল মাতৃৰ৷

প্ৰাপ্ত তথ্যনুসৰি জুৰিয়া থানাৰ অন্তৰ্গত জামুগুৰি গাঁৱৰ মাইনুল হকৰ পুত্ৰ আমিৰ হামজাই জন্মদাত্ৰী মাতৃ নবীজা খাতুনে ড্ৰাগছ খাব নিদিয়াৰ বাবেই ডিঙি চেপি ধৰে। যাৰ বাবে শ্বাস-প্ৰশ্বাস বন্ধ হৈ অসুস্থ হৈ পৰে মাতৃগৰাকী। পৰিয়ালৰ লোকে এই কথা জানিব পাৰি নবীজাক স্থানীয়
প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰলৈ লৈ যায় যদিও চিকিৎসকে উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে নগাঁও লৈ প্ৰেৰণ কৰে। নগাঁওলৈ নি থকাৰ পথতে মৃত্যুবৰণ কৰে মহিলাগৰাকীয়ে৷

নিচা সেৱনৰ এনে প্ৰৱনতাৰ বাবেই পুত্ৰৰ হাতত প্ৰাণ গ’ল এগৰাকী দুৰ্ভগীয়া মাতৃৰ৷ যাৰ বাবে এতিয়া সচেতন নাগৰিকে এনে ঘটনাক একেমুখে নিন্দা কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে