January 30, 2023, 8:59 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ইডিৰ কায্যালয় হাজিৰ ৰাহুল গান্ধী। কংগ্ৰেছৰ দেশজুৰি প্ৰতিবাদ। ১৪৪ ধাৰা জাৰি

Reporter Name
  • Update Time : Monday, June 13, 2022
  • 62 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশজুৰি কংগ্ৰেছৰ প্ৰতিবাদ। নেছনেল হেৰল্ড গোচৰত অভিযুক্ত ছোনিয়া গান্ধী আৰু ৰাহুল গান্ধী তলব কৰাক লৈ দেশজুৰি প্ৰতিবাদ সাৱস্ত্য কংগ্ৰেছৰ নেতা কৰ্মীয়ে। সোমবাৰে ইডিৰ সন্মোখত উপস্থিত হৈছে ৰাহুল গান্ধী। ৰাহুল গান্ধীৰ সমৰ্থনত ৰাহুল গান্ধীৰ বাসগৃহৰ পৰা ইডিৰ কাৰ্য্যালয়লৈ গতি কৰিছে কংগ্ৰেছ নেতা-কৰ্মীয়ে। যাৰ বাবে ১৪৪ ধাৰা জাৰি কৰা হৈছে।

দিল্লীৰ লগতে অসমতো প্ৰতিবাদ সাবস্ত্য কৰিছে কংগ্ৰেছ নেতা-কৰ্মীয়ে। ২০১৩ চনত বিজেপিৰ নেতা সুব্ৰমনিয়াম স্বামীয়ে এক গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। অভিযুগ আছিল অবৈধ ধনৰ লেনদেনৰ লগতে ইকুইটি লেনদেনৰ ২ হাজাৰ কোটিৰো অধিক সম্পদৰ অপব্যৱহাৰৰ।
যাৰ বাবে শেহতীয়াকৈ ইডিয়ে চমন জাৰি কৰিছিল কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ছোনিয়া গান্ধী আৰু পুত্ৰ ৰাহুল গান্ধীক।
২৩ জুনত কংগ্ৰেছ নেত্ৰী ছোনিয়া গান্ধীক ই ডিৰ ওচৰত উপস্থিত হোৱাৰ নিৰ্দেশ।

ই ডিৰ চমন জাৰিকলৈ কংগ্ৰেছ কৰ্মীয়ে সমগ্ৰ দেশজুৰি প্ৰতিবাদ সাবস্ত্য কৰিছে। ইতিমধ্যয়ে আৰক্ষীয়ে বহুতো প্ৰতিবাদকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে