July 2, 2022, 2:21 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

ইডিৰ কায্যালয় হাজিৰ ৰাহুল গান্ধী। কংগ্ৰেছৰ দেশজুৰি প্ৰতিবাদ। ১৪৪ ধাৰা জাৰি

Reporter Name
  • Update Time : Monday, June 13, 2022
  • 19 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশজুৰি কংগ্ৰেছৰ প্ৰতিবাদ। নেছনেল হেৰল্ড গোচৰত অভিযুক্ত ছোনিয়া গান্ধী আৰু ৰাহুল গান্ধী তলব কৰাক লৈ দেশজুৰি প্ৰতিবাদ সাৱস্ত্য কংগ্ৰেছৰ নেতা কৰ্মীয়ে। সোমবাৰে ইডিৰ সন্মোখত উপস্থিত হৈছে ৰাহুল গান্ধী। ৰাহুল গান্ধীৰ সমৰ্থনত ৰাহুল গান্ধীৰ বাসগৃহৰ পৰা ইডিৰ কাৰ্য্যালয়লৈ গতি কৰিছে কংগ্ৰেছ নেতা-কৰ্মীয়ে। যাৰ বাবে ১৪৪ ধাৰা জাৰি কৰা হৈছে।

দিল্লীৰ লগতে অসমতো প্ৰতিবাদ সাবস্ত্য কৰিছে কংগ্ৰেছ নেতা-কৰ্মীয়ে। ২০১৩ চনত বিজেপিৰ নেতা সুব্ৰমনিয়াম স্বামীয়ে এক গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। অভিযুগ আছিল অবৈধ ধনৰ লেনদেনৰ লগতে ইকুইটি লেনদেনৰ ২ হাজাৰ কোটিৰো অধিক সম্পদৰ অপব্যৱহাৰৰ।
যাৰ বাবে শেহতীয়াকৈ ইডিয়ে চমন জাৰি কৰিছিল কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ছোনিয়া গান্ধী আৰু পুত্ৰ ৰাহুল গান্ধীক।
২৩ জুনত কংগ্ৰেছ নেত্ৰী ছোনিয়া গান্ধীক ই ডিৰ ওচৰত উপস্থিত হোৱাৰ নিৰ্দেশ।

ই ডিৰ চমন জাৰিকলৈ কংগ্ৰেছ কৰ্মীয়ে সমগ্ৰ দেশজুৰি প্ৰতিবাদ সাবস্ত্য কৰিছে। ইতিমধ্যয়ে আৰক্ষীয়ে বহুতো প্ৰতিবাদকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে