January 30, 2023, 7:16 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ইঞ্জিনৰ ওলাইছিল ধোঁৱাঃ প্ৰাণৰ ভয়ত অইন ট্ৰেকত থিয় দিয়াত আন ৰেলৰ খুন্দা, অসমৰ ২ যাত্ৰীসহ নিহত ৫

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 12, 2022
  • 77 Time View

অসম অভিমুখী এখন ৰেল দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈ দুগৰাকী অসমৰ যাত্ৰীসহ পাঁচ গৰাকী যাত্ৰী নিহত হোৱাৰ খবৰে চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ যাত্ৰীবাহী ৰে’লে ৫ গৰাকী যাত্ৰীক মহতিয়াই নিয়ে অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ শ্ৰীকাকুলমত৷ দুৰ্ঘটনাত নিহত ৫ গৰাকী লোকৰ ভিতৰত দুগৰাকী লোক অসমৰ বুলি খবৰ প্ৰকাশ হৈছে। সোমবাৰে নিশা গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ ৰে’লখনৰ ৫ যাত্ৰীয়ে অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ শ্ৰীকাকুলমত কোণাৰ্ক এক্সপ্ৰেছ ৰে’লৰ তলত পৰাৰ ফলত নিহত হোৱাৰ লগতে আহত কেইবাগৰাকী লোকক হস্পিতালত ভৰ্তি কৰা হৈছে। প্ৰত্যক্ষদৰ্শীৰ মতে, গুৱাহাটী এক্সপ্ৰেছ ৰে’লখন যাত্ৰাৰ সময়তে ইঞ্জিনৰ পৰা ধোঁৱা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল৷ যাত্ৰীসকলে চেইন টানি ৰে’লখন ৰখাই অন্য এটা ট্ৰেকত থিয় হয় যদিও সেই ট্ৰেকেৰে অহা ৰে’লে মহতিয়াই নিয়াত ৫গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হয়৷ ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী জগন মোহন ৰেড্ডীয়ে দুৰ্ঘটনাত গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে৷ চৰকাৰে মৃত লোককেইজনৰ পৰিয়াললৈ ২ লাখকৈ টকাৰ এককালীন অনুদান ঘোষণা কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে