February 1, 2023, 12:54 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ইছলামিক ধৰ্মগুৰু নহয়, পূজাৰ বিৰুদ্ধে আলফাৰ ফটোৱা, ঋতুপৰ্ণ-সনাতন হত্যাত আলফা চুপ কিয়?

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 4, 2020
  • 179 Time View

গুৱাহাটীঃ দুৰ্গা পুজা বন্ধ কৰাৰ ফটোৱা জাৰি কৰি এইবাৰ বিতৰ্কৰ আৱৰ্তত সোমাই পৰিছে সংযুক্ত মুক্তি বাহনী স্বাধীন চমুকৈ আলফা৷ বিদ্ৰোহী আলফাই ক’ৰোনা মহামাৰীৰ বাবে দূৰ্গা পুজা বাতিল কৰাৰ দাবী জনাই শুকুৰবাৰে পুৱাই এক বিবৃতি জাৰি কৰাৰ পিছতে ছ’চিয়েল মিডিয়াত আলফাৰ বিৰুদ্ধে আক্ৰমণাত্মক হৈ পৰিছে একাংশ নেটিজেন৷ একাংশ নেটিজেনে ছ’চিয়েল মিডিয়া যোগে বিদ্ৰোহী আলফাক উভতি ধৰি অসমৰ আন আন সমস্যাত আলফাই কিয় মুখ বন্ধ কৰি ৰাখে বুলি মত ব্যক্ত কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ একাংশ খিলঞ্জীয়াৰ বিৰুদ্ধে সংঘটিত হৈ অহা ঘটনাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিক্ৰিয়া নিদিয়া আলফাই দুৰ্গা পূজা পাতিবলৈ চৰকাৰে অনুমতি দিয়াৰ চিন্তা কৰাৰ পিছতে প্ৰতিক্ৰিয়া দিয়া বুলি চিন্তা জাহিৰ কৰি আলফাক উভতি ধৰা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ আনহে নালাগে বিভিন্ন ৰোগৰ বিধান দিয়া আচাৰ্য পংকজ পাঠকেও উভতি ধৰিছে৷ পংকজ পাঠকে ফেচবুক একাউণ্টত পোষ্ট কৰি আলফাক উভতি ধৰি কয় যে…

‘‘ঋতুপৰ্ণ পেগুৰ হত্যা হল, আলফা চুপ;
সনাতন ডেকাৰ হত্যা হল, আলফা চুপ;
বৰপেটাৰ গণককুছি সত্ৰৰ গুৰু আসন জ্বলাই দিয়া হল, তাতো আলফা চুপ;
দৈনিক শ শ অসমীয়া যুৱতী-বোৱাৰীক বাংলাদেশীয়ে ভুৱা হিন্দুৰ পৰিচয়েৰে Love জেহাদত পেলাই আছে, তাতো আলফা চুপ।
এতিয়া আলফাৰ সমস্যা হৈছে দুৰ্গা পূজা পতাক লৈ।
আলফা এতিয়া বাংলাদেশীৰ ৰক্ষণকর্তা নেকি????

এনেদৰে পংকজ পাঠকে আলফাক উভতি ধৰে৷ তদ্ৰুপ আন একাংশ লোকে ছ’চিয়েল মিডিয়াত আলফাক উভতি ধৰিছে৷ উল্লেখ্য যে, শুকুৰবাৰে পুৱাই এক বিবৃতি জাৰি কৰি আলফা স্বাধীনে ক’ৰোনা মহামাৰীৰ বাবে দুৰ্গা পূজা অনুষ্ঠিত কৰিব খোজা কাৰ্যৰ বিৰোধ কৰিছিল৷

আলফাৰ লেফটেণ্টেট অৰুণোদয় অসমে এক বিবৃতি যোগে ঔপনিবেশিক ভাৰত ৰাষ্ট্ৰৰ অবিবেচক নীতি তথা অসমৰ পুতলা চৰকাৰখনৰ অবৈজ্ঞানিক পদক্ষেপৰ বাবে কোভিড-১৯ অতিমাৰীয়ে অসমত অসমৰ ৰাইজৰ মাজত সংক্ৰমণৰ ৰূপ লোৱাৰ সময়তে অসমৰ তথাকথিত চৰকাৰে শাৰদীয় দুৰ্গোৎসৱ আয়োজন কৰিবলৈ লোৱা আঁচনিক তীব্ৰ বিৰোধ কৰে। সাম্প্ৰতিক বুৰঞ্জীত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এই বৰ্ষৰ অসমৰ জাতীয় উৎসৱ ৰঙালী বিহু উদযাপন বৰ্জন কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া চৰকাৰখনে কি যুক্তিৰ আধাৰত দুৰ্গা পূজা আয়োজনৰ অনুমতি দিছে বুলি সংযুক্ত মুক্তি বাহিনী স্বাধীনে প্ৰশ্ন কৰে৷

অসমৰ থলগিৰি সমাজ জাতি বা ধৰ্মভিত্তিক নহয় বুলি উল্লেখ কৰি তেনেস্থলত মোদীক সন্তুষ্ট কৰাৰ স্বাৰ্থত অতি হিন্দু হ’বলৈ যোৱা অসম চৰকাৰখনৰ এনে জনস্বাস্থ্য বিৰোধী পদক্ষেপক ধিক্কাৰ দি দুৰ্গা পূজা আয়োজন বন্ধ কৰিবলৈ আহ্বান জনাই তথাকথিত অসম চৰকাৰৰ ধৰ্মীয় উন্মাদময় পদক্ষেপে অসমত ক’ৰোনাৰ সামাজিক সংক্ৰমণ বৃদ্ধি কৰি জাতিটোক গভীৰ সংকটৰ গৰাহলৈ ঠেলি দিব আশংকা ব্যক্ত কৰে আলফা স্বাধীনে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে