February 6, 2023, 9:27 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

ইছলামধৰ্মী যুৱকে হিন্দু বুলি পৰিচয় দি প্ৰেমৰ জালত পেলালে হিন্দু যুৱতীক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 2, 2022
  • 60 Time View

ৰাজ্যত পুনৰ সংঘটিত হৈছে লাভ জেহাদ কাণ্ড৷ ইছলামধৰ্মী যুৱকে নিজকে হিন্দু বুলি চিনাকী দিলে প্ৰেমৰ জালত পেলালে হিন্দু যুৱতীক৷ আলিবুল ইছলামে ৰাহুল দাস বুলি পৰিচয় দি ১৫ বছৰীয়া কিশোৰীক পলুৱাই নিয়াৰ ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ নামনি অসমৰ চিৰাং জিলাৰ বিজনীত লাভ জেহাদৰ দৰে এটা ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি হয়। ইছলামধৰ্মী যুৱক নিজকে হিন্দু বুলি পৰিচয় দি ১৫ বছৰীয়া হিন্দু কিশোৰীৰ সৈতে প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গঢ়ি পলুৱাই নিয়ে৷ পুনৰ লাভ জেহাদ ঘটনা সংঘটিত হোৱাত বিজনীৰ বিভিন্ন দল-সংগঠনে তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। চিৰাং জিলাৰ আমগুৰী থানাৰ নাঙলভাঙাৰ বাসিন্দা আলিবুল ইছলামে ইছলাম ধৰ্মৰ পৰিচয় গোপনে ৰাখি নিজকে হিন্দু বুলি পৰিচায় দিয়ে৷ নিজকে ৰাহুল দাস বুলি পৰিচয় দি বিজনীৰ আমগুৰিৰ ১৫ বছৰীয়া কিশোৰীক প্ৰেমৰ জালত পেলাই পলুৱাই নি ৬টা দিনেি অজ্ঞাত স্থানত লুকুৱাই ৰাখিছিল৷

প্ৰায় ৬ দিন পূৰ্বে কিশোৰীগৰাকীক আলিবুল ইছলামে পলুৱাই নিয়ে কিশোৰীক। কিশোৰীগৰাকীৰ পৰিয়ালৰ লোকে বিজনী আৰক্ষী থানাত অপহৰণৰ অভিযোগ আনি এজাহাৰ দাখিল কৰে। বিজনী থানাৰ আৰক্ষীয়ে দাখিল কৰা এজাহাৰৰ ভিত্তিত অনুসন্ধান আৰম্ভ কৰে বিজনীৰ সমীপৱৰ্তী নাঙলভাঙাৰ পৰা অপহৃত কিশোৰীক উদ্ধাৰ কৰাৰ লগতে অপহৰণকাৰী আলিবুলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে৷ বিজনীৰ ইছলামধৰ্মী যুৱকে নিজ ধৰ্ম-নাম গোপন কৰি হিন্দু কিশোৰীৰ সৈতে প্ৰেমৰ নাটক আৰু পলুৱাই নিয়াৰ ঘটনাক পূৰ্ব পৰিকল্পিত লাভ জেহাদ বুলি আখ্যা দিয়ে বজৰংগ দলে। আলিবুল ইছলামক কঠোৰ শাস্তি প্ৰদান কৰাৰ দাবী উত্থাপন কৰাৰ লগতে আৰক্ষীৰ তৎপৰতাক শলাগ লয় বজৰংগ দলে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে