January 31, 2023, 10:45 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ইচ্ছাকৃতভাৱে ভাৰতৰ সীমাত প্ৰবেশ পাকিস্তানৰ মাছমৰীয়াৰ, বিএছএফৰ ভয়ত নাও-মাছ-জাল এৰি পলায়ন

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 4, 2022
  • 75 Time View

গুজৰাটৰ হাৰামী নালা অঞ্চলত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমা অতিক্ৰম কৰি পাকিস্তানৰ এটা মাছমৰীয়াৰ দল প্ৰবেশ কৰাৰ ঘটনাই চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ ইচ্ছাকৃত ভাৱে প্ৰবেশ কৰিছিল মাছমৰীয়াৰ দলটোৱে৷ ৩ এপ্ৰিলত হাৰামী নালা অঞ্চলত বিএছএফৰ টহলদাৰী দলে দুখন পাকিস্তানী মাছ ধৰা নাও আৰু ৪-৫ জন পাকিস্তানী মাছমৰীয়াৰ চলাচল লক্ষ্য কৰিছিল। বিএছএফৰ টহলদাৰী দলটোৱে জলাভূমি পাৰ হৈ তৎক্ষণাৎ উক্ত স্থানত উপস্থিত হয়৷ পাকিস্তানী মাছমৰীয়াসকলে বিএছএফৰ দলক প্ৰত্যক্ষ কৰি পাকিস্তানী ভূখণ্ডলৈ পলায়ন কৰে। বিএছএফৰ টহলদাৰী বাহিনীয়ে সমুদ্ৰপথত খেদি গৈছিল যদিও ভাৰতীয় ভূখণ্ডত প্ৰায় ১০০ মিটাৰ ভিতৰত এখন পাকিস্তানী মাছ ধৰা নাও জব্দ কৰে। নাওখনত কিছু মাছ, মাছ ধৰা জাল আৰু মাছ ধৰা সঁজুলিৰ বাহিৰে নাওখনৰ পৰা সন্দেহজনক একো উদ্ধাৰ হোৱা নাই। অঞ্চলটোৰ তীব্ৰ অনুসন্ধান আৰম্ভ হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে