February 9, 2023, 1:56 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ইউপিপিএলৰ মণ্টু বড়ো, নিৰ্দলীয় হীৰেণ শৰণীয়া, বিপিএফৰ শংকৰ বসুমতাৰীৰ মনোননয়ন দাখিল

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 23, 2022
  • 105 Time View

বিটিচিৰ উপ-নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া পৰিষদীয়া সমষ্টি ২২নং ককলাবাৰী সমষ্টিত আজি শাসকীয় দল ইউপিপিএল, প্ৰধান বিৰোধী দল বিপিএফ আৰু নিৰ্দলীয়া প্ৰাৰ্থীয়ে মনোনয়ন দাখিল কৰে৷ আজি মনোননয়ন দাখিলৰ শেষ দিনটোত ইউপিপিএল প্ৰাৰ্থী মণ্টু বড়ো, নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী হীৰেণ শৰণীয়া, বিপিএফ দলৰ সমৰ্থিত প্ৰাৰ্থী শংকৰ বসুমতাৰীয়ে তামুলপুৰ মহকুমাধিপতিৰ কাৰ্যালয়ত মনোননয়ন দাখিল কৰে৷ ককলাবাৰী পৰিষদীয় সমষ্টি উপ-নিৰ্বাচনৰ বাবে আজি নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী হীৰেণ শৰণীয়া, বিপিএফ দলৰ সমৰ্থিত প্ৰাৰ্থী শংকৰ বসুমতাৰী আৰু ইউপিপিএল প্ৰাৰ্থী মণ্টু বড়োৱে ৰিটাৰ্ণিং বিষয়া আশ্ৰাফুল আমিনৰ হাতত মনোনয়ন পত্র দাখিল কৰে।

বিটিচিৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী প্ৰমোদ বড়ো, সাংসদ ৰৗণগৌৰা নাৰ্জাৰী, মন্ত্ৰী উৰ্খাও গৗৰা ব্ৰহ্মৰ উপস্থিতিত বিটিচিৰ কোকলাবাৰী সমষ্টিৰ উপ-নিৰ্বাচনৰ ইউপিপিএল প্ৰাৰ্থী মণ্টু বড়োৰ মনোনয়ন দাখিল৷ আনহাতে বিপিএফৰ কেইবাগৰাকী কেন্দ্ৰীয় নেতাৰ উপস্থিতিত মনোনয়ন দাখিল কৰে শংকৰ বসুমতাৰীয়ে৷ সমষ্টিত ত্ৰিকোণীয়া প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা হোৱাৰ সম্ভাৱনাই দেখা দিছে৷ কিয়নো শৰণীয়া কছাৰী জনগোষ্ঠীৰ এগৰাকী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীয়ে মনোনয়ন দাখিল কৰাত ত্ৰিকোণীয়া প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা হ’ব বুলি চৰ্চা চলিছে৷ ভি.পি.আই দলৰ প্ৰাৰ্থী লৱ কুমাৰ বসুমতাৰীয়েও মনোনয়ন দাখিল কৰে।

২২নং ককলাবাৰী সমষ্টিৰ উপ-নিৰ্বাচনৰ মনোনয়ন দাখিলৰ আজি অন্তিম দিন আছিল। মনোনয়ন পৰীক্ষাৰ বাবে ধাৰ্য কৰা হৈছে ২৪ মে’ৰ তাৰিখ। মনোনয়ন প্ৰত্যাহাৰৰ অন্তিম দিনো ২৪ মে’। ৮ জুনত ভোটগ্ৰহণ, ১২ জুনত ভোট গণনা কৰা হ’ব। সমষ্টিটোৰ মুঠ ভোটাৰ ৭২,৪১৬ গৰাকী। ইয়াৰে পুৰুষ ভোটাৰ ৩৫,৭৫৬ জন। মহিলা ভোটাৰৰ সংখ্যা ৩৬,৬৬০ গৰাকী। তৃতীয় লিংগৰ ভোটাৰ ১ গৰাকী। প্ৰাৰ্থীৰ নিৰ্বাচনী ব্যয়ৰ পৰিমাণ সৰ্বাধিক ৭ লাখ টকা ধাৰ্য। ককলাবাৰী পৰিষদীয় নিৰ্বাচনৰ বাবে ৯৭টা ভোটকেন্দ্ৰ স্থাপন।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে